6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home SHKENCË/TECH Metoda për ta karikuar telefonin më shpejt

Metoda për ta karikuar telefonin më shpejt

Keni paketuar valixhet, keni kontrolluar se nuk ju mungon asgjë dhe befas kujtoni se keni harruar të karikoni telefonin.

Nuk ka asgjë më të keqe sesa të prisni derisa telefoni të karikohet plotësisht, veçanërisht nëse nuk keni një karikues makine.

Në fakt, ekziston një mënyrë që telefoni të marrë bateri më shpejt. Vendoseni në modalitetin e fluturimit.

Që në momentin që e ndizni, celulari do të karikohet edhe dy herë më shpejt.

Megjithatë, do t’ju duhet të konsumoni shumë më tepër energji kur duhet ta rihapni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

5 gabime që bëni gjatë përdorimit të telefonit që mund të jenë fatale për shëndetin

1- Të flini me celularin pranë Një celular në vetvete është një transmetues dhe marrës elektromagnetik i cili lëshon...

Pse nuk përmendet bora askund në Kuran?

Në librin e shenjtë të myslimanëve Kuranin, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani...

‘Ali Pashë Tepelena u tradhtua nga njeriu më i afërt i tij’, çfarë shkruante gazeta franceze më 1822

“Le Moniteur Universel” ka botuar, të hënën e 25 marsit 1822, në ballinë, një shkrim në lidhje me vrasjen e Ali Pashë...

Recent Comments