6.1 C
Pristina
Monday, October 18, 2021
Home KËSHILLA Mos e hidhni kurrë bukën e ndenjur! Ja çfarë mund të bëni...

Mos e hidhni kurrë bukën e ndenjur! Ja çfarë mund të bëni me të

Deri më tani përdorimi më i zakonshëm për bukën e ndenjur ishte bukë për qofte edhe hamburger, por kjo nuk është e vetmja mënyrë! Madje ka edhe mënyra më të zgjuara se si ta përdorni bukën e ndejur duke os e shpërdoruar atë, sidomos edhe tani që çmimi i bukës është rritur.

Croutons! Kthejeni bukën e ndjenur në croutons.

Si bëhet? Prijeni bukën në feta më pas në katrorë të vegjël! Hidhini kubikët në tigan, spërkatini me pak vaj ulliri, kripë, piper dhe skuqini. Ola! Ja ku keni një recetë të thjeshtë dhe shumë të shijshme

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këngë për lisin me rrënjë shekullore, Aristidh Kolën e shqiptarisë

Nga: Abdurahim Ashiku Meditime me një pikë loti rrudhave të jetës Në 15-vjetorin e IKJES Të...

Krapi Koi, nga tryeza deri te simboli i statusit: Përse ky peshk vlen deri në dy milionë dollarë

Koi në Japoni është simbol i dashurisë dhe i miqësisë Vitin e kaluar Krapi koi është shpallur peshk kombëtar...

Ndërtimet më ekstreme në planet (Video)

Nga ndërtimi i një hekurudhe në nxehtësinë e vrastare të shkretëtirës deri në rinovimin e një stacioni kërkimor në një nga vendet...

Wilhelm Röntgen, gjerman që zbulou rrezet-x, fizikanti që tejpërçoi brenda nesh shikimin

Ai ishte një prej atyre mendjeve krijuese, pasioni dhe përkushtimi i të cilit i dhuroi botës një dimenison të ri njohës, e...

Recent Comments