6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home KURIOZITETE Ky vend do të hapë një ishull për turistët e vaksinuar

Ky vend do të hapë një ishull për turistët e vaksinuar

Vietnami planifikon të rihapë ishullin Phu Quoc për turistët e huaj nga muaji i ardhshëm por me një kusht, që ata të jenë të vaksinuar. Ishulli, që ndodhet 10 kilometra larg bregdetit të Kamboxhias, pritet të hapet për një periudhë prove prej 6 muajsh, tha qeveria.

Vietnami do të vaksinojë gjithashtu të gjithë banorët e ishullit para hapjes. Vietnami, i cili aktualisht është i mbyllur për të gjithë vizitorët, kishte arritur të përmbante virusin nën kontroll por në tre muajt e fundit me një rritje të infeksioneve të nxitur nga varianti Delta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments