6.1 C
Pristina
Monday, October 18, 2021
Home KURIOZITETE Avioni që fluturoi për 37 vjet (Video)

Avioni që fluturoi për 37 vjet (Video)

Çfarë do të bënit nëse do të shkonit me pushime në një qytet tjetër dhe papritmas ta gjenit veten
në një vend krejt tjetër?
Ndoshtave tipave më aventurierë do tu pëqente një ndryshim i tillë i planeve, por shumica nuk do të ishin dhe aq të lumtur.
Gjithsesi, edhe aventurierët më kokëkrisur të paktën do të habiteshin nëse do tu thuhej se kanë fluturuar për pothuajse gjysmë shekulli.
Më 2 korrik 1955, Pan American Flight 914 fluturoi nga Nju Jorku në Miami, Florida.
Ishte një ditë e bukur me diell, dhe 57 pasagjerët në aeroplan mezi prisnin për të parë plazhet e ngrohta dhe palmat e Floridës.
Avioni u ngrit pa probleme, por 3 orë më vonë, kur duhej të ishte ulur tashmë në aeroportin e destinacionit, ai nuk shihej asgjë-kundi.


Fakte Interesante

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këngë për lisin me rrënjë shekullore, Aristidh Kolën e shqiptarisë

Nga: Abdurahim Ashiku Meditime me një pikë loti rrudhave të jetës Në 15-vjetorin e IKJES Të...

Krapi Koi, nga tryeza deri te simboli i statusit: Përse ky peshk vlen deri në dy milionë dollarë

Koi në Japoni është simbol i dashurisë dhe i miqësisë Vitin e kaluar Krapi koi është shpallur peshk kombëtar...

Ndërtimet më ekstreme në planet (Video)

Nga ndërtimi i një hekurudhe në nxehtësinë e vrastare të shkretëtirës deri në rinovimin e një stacioni kërkimor në një nga vendet...

Wilhelm Röntgen, gjerman që zbulou rrezet-x, fizikanti që tejpërçoi brenda nesh shikimin

Ai ishte një prej atyre mendjeve krijuese, pasioni dhe përkushtimi i të cilit i dhuroi botës një dimenison të ri njohës, e...

Recent Comments