6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home KULTURË Kur e pyetën At Gjergj Fishtën se çfarë mendimi ke për shqiptarët

Kur e pyetën At Gjergj Fishtën se çfarë mendimi ke për shqiptarët

Kur e pyetën At Gjergj Fishtën se çfarë
mendimi ke për shqiptarët ai iu përgjigj:

Shqiptarët janë njerëz të mirë në përgjithësi,
por kanë një problem të madh:

Ata kënaqen më shumë kur u ngordh
lopa komshisë se kur u pjell e vetja…!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments