6.1 C
Pristina
Thursday, October 21, 2021
Home KURIOZITETE Kuriozitete për foshnjat e porsalindura që ndoshta nuk i keni ditur

Kuriozitete për foshnjat e porsalindura që ndoshta nuk i keni ditur

Foshnjat që janë të sapo lindur nga barku i nënave të tyre mund të na hutojnë me gjëra të çuditshme, të tilla si prodhimi i helmës me ngjyra të ndryshme, përfshirë të verdhë dhe jeshile.

Dhe besoni apo jo, “jashtëqitja” e tyre e parë as nuk mban erë të keqe. Vetëm pasi të filloni t’i ushqeni, ata fillojnë të kenë baktere të zorrëve që i japin jashtëqitjes këtë erë të keqe të njohur. Kjo është vetëm një nga gjërat e shumta befasuese për foshnjat e porsalindura.

E dinit se:

1. Ata nuk kanë kupë gjuri.Reklamë

2. Ata kanë më shumë kocka se ne.

3. Ata mund të qajnë shumë, por nuk kanë lot.

4. Ata ndoshta nuk mund të shijojnë kripën.

5. Ata kanë gjëndra shijesh në më shumë vende sesa ne.

6. Dhe ata kujtojnë atë që shijuan në barkun e nënës.

7. Ata gjithashtu mbajnë mend tingujt që dëgjuan gjatë kohës që ishin në mitër.

8. Bebet vajza mund të kenë një mini periodë.

9. Mund të kenë edhe mini gjoks.

10. Disa madje mund të prodhojnë qumësht.

11. Ata mund të kenë puçrra.

12. Disa foshnje mund të kenë koka në formë të çuditshme.

13. Mund të teshtijnë shumë.

14 Ata madje mund të flenë me sy hapur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Zbulohet kisha 1.600 vjeçare në qytetin e lashtë Oriene të Turqisë

Zbulohet kisha 1.600 vjeçare në qytetin e lashtë Oriene të Turqisë “Ne zbuluam se toka e kishës përbëhet nga...

Teknologjia e parë në botë, ari do të nxirret nga telefonat e vjetër

Ari dhe metalet e çmuara do të nxirren nga telefonat dhe laptopët e vjetër. “Mint Royal” planifikon të prezantojë...

Këshilla nga psikologët e Harvardit për të rritur fëmijë të mbarë

Kohët kanë ndryshuar shumë dhe me kohë të reja vijnë zakone të reja, grupe sjelljesh dhe qëndrimesh që duken shumë të ndryshme...

Kush ishte kroati që diktoi shqipen në 1920-ën në mes të Beogradit

Fillimi i interesimit për mësimin e gjuhës shqipe në Serbi, e ka zanafillën më 1905, kur Universiteti i Beogradit, që atë vit...

Recent Comments