6.1 C
Pristina
Monday, August 2, 2021
Home ART Kur kopja bëhet më e fuqishme se origjinali

Kur kopja bëhet më e fuqishme se origjinali

Në një konkurs ku është kërkuar njeriu që i përngjanë Charlie Chaplin-it, është paraqitur vet Charlie Chaplin. Ai e ka bërë këtë veprim sa për ta parë nëse do ta diktonin. E ka zënë vendin e tretë në mesin e disa qindra imituesve që janë paraqitur. Juria, e askush nuk e ka hetuar se është ai i vërteti.


Në një restorant të një qyteti bregdetar të Anglisë Mr. Bean-it, i afrohet një njeri dhe i thotë:’Më falni, ndoshta ju e dini, por me duhet t’ju them sa shumë i përngjani Mr. Bean-it’
Mr. Bean i përgjigjet:’Por, unë jam Mr. Bean’.
Njeriu fillon të qeshet me ironi dhe ia kthen:’Shihni, ju mund të merrni pjesë në koncerte dhe të fitoni para duke e imituar Mr. Bean-in’.


Mr. Bean i përgjigjet sërish:’Zotëri, unë jam Mr. Bean dhe nuk kam nevojë për këto koncerte’.
Ky tipi ia kthen:’hajt tash, mos t’rritet mendja veq pse t’thash që i përngjanë Mr. Bean-it’.
Ka shumë raste tjera kur origjinali transmetohet në mënyrë të çuditshme te njerëzit sa që më nuk njihet dhe kopja bëhet më e fuqishme.

Marrë nga Daut Dauti, profili në FaceBook. /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ja si mund ta largoni erën e cigareve nga rrobat dhe shtëpia

Si ta largoni erën e cigareve nga rrobat dhe shtëpia. Disa rekomandime për të eliminuar erën e cigareve dhe...

Ku i gjeni 99 shkallë, si 99 emrat e Zotit? – “XHAMIA E ÇUDITSHME”

Çdo ditë e hapur, për besimtarë dhe vizitorë, ndërsa hyrja është e lirë./Konica.al Xhamia e Pazarit të vjetër në...

Veshja dhe kostumet tradicionale të Beratit, nga më të veçantat në Shqipëri

Tradita e veshjes së banorëve të qytetit të Beratit është një nga më të veçantat në Shqipëri. Kjo për shkak edhe se...

Dashunija ndaj prindëve – Ndre Mjeda

Poezi nga Ndre Mjeda Me sy çilun afër djepit,Me kujdes e me dashtni,Për vaj tem tue hjekun zi,Tue shëndue...

Recent Comments