6.1 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021
Home KËSHILLA Kombinimi i këtyre ushqimeve ngadalëson metabolizmin dhe shkakton dhimbje stomaku

Kombinimi i këtyre ushqimeve ngadalëson metabolizmin dhe shkakton dhimbje stomaku

Shumica e bëjnë këtë gabim

Patatet janë të pasura me kalium, gjë që i bën ata një ushqim jashtëzakonisht të dobishëm kur bëhet fjalë për parandalimin e hipertensionit.

Patatet gjithashtu përmbajnë fibra dietike që përmirësojnë funksionimin e sistemit digjestiv.

Të gjithë e dinë që patatet dhe mishi janë një kombinim i keq, dhe askush nuk e di që një kombinim me këtë ushqim nuk rekomandohet.Reklamë

Patatet e skuqura dhe pomfriti nuk duhet të kombinohen kurrë me domate dhe nuk rekomandohet të gatuhen këto dy ushqime së bashku.

Ky kombinim pengon absorbimin e lëndëve ushqyese dhe mund të shkaktojë pengesa në tretje.

Ky kombinim thuhet se ngadalëson metabolizmin dhe krijon dhimbje dhe një ndjenjë shqetësimi në stomak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dosja/ Musine Kokalari! Gruaja e 88 dosjeve, që i rezistoi 20 viteve burgim

Në arkivin e Shtetit ruhen 88 dosje për gruan e fortë që i rezistoi 20 viteve burgim dhe internimit të dhimbshëm në...

Gjëja më e keqe është të qëndrosh me persona që të bëjnë të ndihesh vetëm!

“Gjithmonë kam menduar se gjëja më e keqe në jetë është vetmia. Nuk është! Gjëja më e keqe është të qëndrosh me...

Sipas një studimi pushimet ndikojnë në mirëqenien tonë

Në fakt, studimet shkencore tregojnë se pushimi nga rutina e përditshme është thelbësor për një shëndet të mirë fizik dhe emocional.

Ja se çfarë përmban dokumenti i firmosur nga Ali Pashë Gucia dhe Hodo Bej Sokoli në Shkodër mbi Reformat e kërkuara nga shqiptarët te...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 12 Maj 2020 “L’Univers” ka botuar, të dielën e 23 majit 1880, në faqen n°3, një...

Recent Comments