6.1 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021
Home Uncategorized Pse nuk duhet t'i krehim flokët kur i kemi të lagura!

Pse nuk duhet t’i krehim flokët kur i kemi të lagura!

Flokët janë një nga gjërat më të rëndësishme për bukurinë e një femre. Kurrsesi nuk do të donit t’i kishit të pashëndetshme, apo jo?

Por, pa vetëdije ju bëni disa gabime që po ua shkatërrojnë ato. Dritare.net do ju tregojë arsyen pse nuk duhet t’i krihni flokët kur i keni të lagura.

Kur flokët tuaj janë të lagura, janë tepër delikate dhe mund të këputen më shpejtë, prandaj krihini ato kur janë të thata. Kjo do të shmangë këputjen dhe rënien e tyre./E.B-dritare.net

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dosja/ Musine Kokalari! Gruaja e 88 dosjeve, që i rezistoi 20 viteve burgim

Në arkivin e Shtetit ruhen 88 dosje për gruan e fortë që i rezistoi 20 viteve burgim dhe internimit të dhimbshëm në...

Gjëja më e keqe është të qëndrosh me persona që të bëjnë të ndihesh vetëm!

“Gjithmonë kam menduar se gjëja më e keqe në jetë është vetmia. Nuk është! Gjëja më e keqe është të qëndrosh me...

Sipas një studimi pushimet ndikojnë në mirëqenien tonë

Në fakt, studimet shkencore tregojnë se pushimi nga rutina e përditshme është thelbësor për një shëndet të mirë fizik dhe emocional.

Ja se çfarë përmban dokumenti i firmosur nga Ali Pashë Gucia dhe Hodo Bej Sokoli në Shkodër mbi Reformat e kërkuara nga shqiptarët te...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 12 Maj 2020 “L’Univers” ka botuar, të dielën e 23 majit 1880, në faqen n°3, një...

Recent Comments