6.1 C
Pristina
Friday, June 18, 2021
Home VIDEO Picë e pjekur në llavën e vullkanit, përvoja unike (Video)

Picë e pjekur në llavën e vullkanit, përvoja unike (Video)

E keni menduar ndonjëherë se si mund të jetë një picë e pjekur në llavën e një vullkani?

Kuzhinieri David Garcia, mendoi të krijonte një përvojë të re duke pjekur picën nga llava e vullkanit Pacaya në Guatemala, që filloi të shpërthente në muajin shkurt.

Aktiviteti ka prodhuar një rrjedhë llave prej 2.2 kilometrave të gjatë në krahun perëndimor të vullkanit.

Është pikërisht kjo rrjedhë e llavës që David Garcia e ka kthyer në kuzhinën e tij të jashtme.

Më poshtë pamjet:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Bukuri arbëreshe në sytë e një fotografi legjendar

MARIO TESTINO KUJTON ORIGJINËN... As fotografi shumë i njohur i modës, Mario Testino, nuk i ka rezistuar tundimit përballë...

RRlTENl shpejtësinë e internetit me këtë truk të thjeshtë

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të h umbur pa internet. ProbIemet me...

Vetëm 1 në 5 persona mund të gjejnë gabim në këtë foto: A mund ta gjeni edhe ju?

Diçka që nuk mund të mjaftojnë kurrë janë mashtruest e trurit. Tani, të rinjtë e sotëm preferojnë të rrijnë...

Ku gjendet qyteti ilir Damastion?

Qyteti Damastion për të cilin janë bërë përpjekje të shumta që të lokalizohet përmendet të gjeografi dhe historiani i antikitetit Straboni (vitet...

Recent Comments