6.1 C
Pristina
Monday, October 25, 2021
Home KURIOZITETE A mund ta vëreni luanin e malit në fotografi?

A mund ta vëreni luanin e malit në fotografi?

A do të mbijetonit në këtë situatë?

Shërbimet e kujdesit nga jeta e egër në SHBA kanë ndërmarrë një nismë interesante për të vetëdijësuar njerëzit rreth rrezikut të maceve të egra.

Imazhi shfaqë një mace të egër e cila është kamufluar shumë zgjuar në mes të malit duke pritur ër prenë.

Luanët e malit janë të njohur që përcjellin prenë e tyre dhe duke konsideurar se sat ë mëdha janë, është vështirë që të të ikin nga syri.

Mirëpo mesa duket edhe ato janë shumë të zonjat të fshehen gjatë gjuetisë.

Kjo fotografi u bë virale me qëllimin që njerëzit që ngjiten në male dhe ecin rrugë të gjata shkëmbore si hobi, të jenë më të vetëdijësuar rreth prezencës së kafshëve të rrezikshme.

Këto kafshë janë shkaktare të një numri të konsiderueshëm të vdekjeve çdo vit.

Si thoni, a do të mbjijetonit ju? A arritët ta gjeni luanin?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

A e dini historinë e mozaikut ‘Bukuroshja e Durrësit’?

Mozaiku “Bukuroshja e Durrësit” u zbulua në vitin 1918 nga arkeologu austriak Kamilo Prashniker dhe daton në shekullin e katërt para Krishtit....

”Kthjelltësia a qiellit shkoi me diellin, me lulet, me verën..”

BORA Kthjelltësia a qiellit shkoi me diellin, me lulet, me verën. Vjeshta e trishtueshme erdhi dhe iku. Tani...

Historia/Njihuni me dy njerëzit që mund të kishin parandaluar Luftën e Parë Botërore

Ne jemi larg dëshirës për luftë. Përderisa po zhvillohen negociata me Austrinë për llogari të Serbisë, trupat e mia nuk do të...

Zbulohet letra e rrallë e Skënderbeut në arkivat e Shuteriqit

Gjergj Kastriot Skënderbeu nuk ishte vetëm Atleti i Krishtit, njeriu që mbajti larg dyerve të Europës Perandorinë Osmane, por edhe një njeri...

Recent Comments