6.1 C
Pristina
Wednesday, May 12, 2021
Home KËSHILLA Vendosni lëvore të bananes në shputat e këmbëve, rezultatet janë mahnitëse!

Vendosni lëvore të bananes në shputat e këmbëve, rezultatet janë mahnitëse!

Përveç që është shumë e dobishme në dietë, banania është shumë e zakonshme në kozmetikë, dhe efekti i saj jep rezultate të mahnitshme. Përveç stimulimit të tretjes, ato pompojnë trupin me energji, zvogëlojnë acidin e stomakut dhe nuk lejojnë që muskujt të tendosen.

Bananet gjithashtu ndihmojnë kundër anemisë, prandaj janë të shkëlqyera për këdo që vuan nga mungesa e hekurit. Sidoqoftë, zbatimi i tij në jetën e përditshme është i shkëlqyeshëm. Lëkura e bananes dihet se ndihmon në rritjen e bimëve shtëpiake dhe sesi ndikon në trupin dhe lëkurën e njeriut, do të bindeni nëse provoni trukun e mëposhtëm.

Bërja e një pedikure mund të jetë mjaft e kushtueshme, për fat të mirë, ekziston një truk praktik me lëvoren e bananes që mund të bëjë mrekulli për këmbët tuaja. Në të vërtetë, bananet janë të shkëlqyera për një pedikyr; aminoacidet dhe vitaminat që gjenden në këtë frut mund t’i bëjnë këmbët e thata dhe të plasaritura përsëri të buta dhe të lëmuara shumë shpejt. Lëvorja përmban gjëra që do të zbusin dhe ushqejnë lëkurën tuaj.Me këtë truk, banania nuk do të marrë ngjyrë, do të qëndrojë e freskët për 8 ditë.

Si përdoret lëvorja e bananes?

Qëroni një banane dhe hani atë. Lani dhe thani këmbët, merrni një lëvore bananeje dhe fërkojini këmbët me pjesën e brendshme. Më pas shpëlani këmbët me ujë të vakët ose kënaquni duke i mbajtur në një legen me ujë të ngrohtë në të cilin keni trazuar pak pluhur pjekjeje. Pas kësaj, mund të përdorni pak locion dhe të vishni çorape të thata dhe të pastra

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Anija kozmike 14 miliardë milje larg Tokës ka mbledhur tinguj misteriozë nga një galaktikë tjetër

Voyager 1, anija kozmike më e largët nga Toka, e cila aktualisht është 14 miliard milje larg, ka zbuluar tingullin e universit.

Si ndikoi pandemia që numri i rinocerontëve të rritet në nivele rekord?

Numri i rinocerontëve me brirë në Nepal ka arritur nivelin më të lartë prej më shumë se 20 vjetësh, pjesërisht për shkak...

A e dini arsyen pse piratët mbulonin njërin sy?

Fakti që pothuajse të gjithë piratët mbuluan njërin sy me një kapak të zi sigurisht që nuk ka asnjë lidhje me një...

Në Tokë kanë jetuar 2.6 miliardë specie të llojit T-Rex

Studiuesit kanë bërë një përllogaritje të popullatës së Tiranosaurve Rex, species me madhësi sa një autobus, që ka jetuar 2.4 milionë vjet...

Recent Comments