6.1 C
Pristina
Wednesday, May 12, 2021
Home KULTURË Një foto që flet vet më shumë se mijëra studime

Një foto që flet vet më shumë se mijëra studime

Ilir Seci

Nje foto qe flet vete me shume se mijera studime!

Ne kete foto jane i madhi Bekim Fehmiu ne rolin e Odiseut dhe nga ana tjeter eshte koka e statujes se Odiseut ne Muzeun Sperlonga,Muze Nacional i Arkeologjise,Itali… “La testa di Ulisse”, Museo Archeologico Nazionale di Sperlonga…

Shikojeni ngjashmerine…asnje koment nuk ka nevoje!

Per te luajte nje rol te caktuar ne nje film,merren ne kinoprova shume aktore edhe nga gjithe ata aktore ai qe i ngjante si pike uji statujes ne fjale ishte shqiptari Bekim Fehmiu!?…Sepse geni nuk humbet,ehste i njejti portret shqiptari,nuk do shume mend te pranohet opinioni i pergjithshem ne boten e kinemase se Odiseu i Bekim Fehmiut eshte me i miri,kjo thjesht sepse ishte shqiptar…nga i njejti gen…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Anija kozmike 14 miliardë milje larg Tokës ka mbledhur tinguj misteriozë nga një galaktikë tjetër

Voyager 1, anija kozmike më e largët nga Toka, e cila aktualisht është 14 miliard milje larg, ka zbuluar tingullin e universit.

Si ndikoi pandemia që numri i rinocerontëve të rritet në nivele rekord?

Numri i rinocerontëve me brirë në Nepal ka arritur nivelin më të lartë prej më shumë se 20 vjetësh, pjesërisht për shkak...

A e dini arsyen pse piratët mbulonin njërin sy?

Fakti që pothuajse të gjithë piratët mbuluan njërin sy me një kapak të zi sigurisht që nuk ka asnjë lidhje me një...

Në Tokë kanë jetuar 2.6 miliardë specie të llojit T-Rex

Studiuesit kanë bërë një përllogaritje të popullatës së Tiranosaurve Rex, species me madhësi sa një autobus, që ka jetuar 2.4 milionë vjet...

Recent Comments