6.1 C
Pristina
Friday, March 5, 2021
Home KAFSHËT Pirania: Peshqit më të rrezikshëm në botë (Video)

Pirania: Peshqit më të rrezikshëm në botë (Video)

Në videon e sjellur më poshtë mund të shihni një testim të thjeshtë të peshqve më të rrezikshëm në botë Piraniave, dhe aftësin e tyre vrasëse.

Një grup hulumtuesish kanë marrë me vete një rosë e cila duket se është gati për t’u gatuar. Por në këtë rast rosa e gatimit ishte pjesë e eksperinentit me peshqit pirania. Për të parë aftësinë vrasëse të piraniave shikoni videon më poshtë të sjellur në Youtube nga BBC Earth. /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

3 sekretet kryesore që duhet t’i dini para se të nisni dietën

Për një ushqyerje të shëndetshme dhe jo hiperkalorike duhen pasur parasysh shumë gjëra. Por është mirë të mos i kapërcejmë hapat

Tringa e Grudës ,çika kryengritse me “dy zemra”

Me këtë emër njihet e permendet edhe në ditët e sotme kjo vajzë fisnike, e bija e Smajl Martin Vuksanit, bajraktarit të...

Sa shtëpi shqiptare ka pasur Sanxhaku i Pazarit te Ri (Novi Pazar) në vitin 1910?

Të gjitha të dhënat historike duke përfshirë fotografitë tregojnë qartë e pa dyshim se ai që sot quhet Novi Pazar dhe gjendet...

Si i dënoi Hitleri tre oficerët që e tradhtuan?

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Hitleri u befasua kur mësoi se tre nga oficerët e tij e kishin tradhtuar.

Recent Comments