6.1 C
Pristina
Saturday, March 6, 2021
Home SHKENCË/TECH NASA publikon regjistrimin e zërit nga planeti i kuq(Audio)

NASA publikon regjistrimin e zërit nga planeti i kuq(Audio)

Tani që e patë Marsin, dëgjojeni atë. Kështu shkruan NASA në profilin e posaçëm të preserverances, që ka zbritur tashmë në planetin Mars ku edhe do të sigurojë të dhëna në lidhje me përbërjen gjeologjike të tij si edhe nëse ka shenja jete.

NASA ka publikuar disa sekonda regjistrim zëri nga Marsi, të cilin ju ftojmë ta ndiqni si më poshtë

Sounds From Mars: Filters Out Rover Self-Noise by NASA (soundcloud.com)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vendi i parë në Evropë që lejon hyrjen e pasagjerëve të pavaksinuar

Numri i rasteve të regjistruara rishtas është krejt i vogël, dhe njerëzit e vaksinuar, si dhe ata që janë rikuperuar nga koronavirusi...

Historia e një greku që u vra për Shqipërinë(Video)

Histori e jashtzakonshme e një njeriu që dha jetën për Shqipërinë,ësht ajo e Lefter Talos nga zona  Vurgut që i përkiste minoritetit...

Ishulli grek pa Covid-19, të gjithë banorët të vaksinuar

Vendi i parë pa Covid-19 në Evropë është ishulli Kastelorizo në Greqi, ku të gjithë banorët janë vaksinuar.Një...

Pse Cezari tha frazën e njohur: “Erdha, pashë, fitova”?

Pse i konsideroi banorët e Britanisë, “hordhi barbarësh që shkëmbejnë gratë dhe torturojnë pulat”.Fraza e famshme e Jul Cezarit përmbledh fitoren e...

Recent Comments