6.1 C
Pristina
Thursday, March 4, 2021
Home KAFSHËT Nëna luaneshë sulmohet dhe përleshet me qentë e egër për ta shpëtuar...

Nëna luaneshë sulmohet dhe përleshet me qentë e egër për ta shpëtuar këlyshin

Shalin Fernando ishte duke vizituar një zonë malore në Botswana, kur pa një luaneshë me të voglin, që ishte rrethuar prej një tufe të uritur të qenve të egër.

Madje, ai e ka filmuar momentin, kur ajo iu kundërvu grupit prej së paku nëntë qenve mizorë, që e kafshonin dhe përpiqeshin ta mposhtnin, transmeton Telegrafi.

“Ishte momenti heroik, kur nëna u sakrifikua para tufës, që t’i mundësojë të voglit të largohet. Ia arriti qëllimit, sepse këlyshi shpëtoi i pa lënduar”, ka shkruar Fernando.

Filmimi i postuar më poshtë, e tregon ngjarjen dramatike, që e la të dërmuar nga plagët dhe iu desh të shtrihej e lodhur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Sa shpesh duhet të pastroni flokët tuaj

Flokët me yndyrë nuk janë gjithmonë të këqija, sebumi që prodhon lëkura juaj e kokës është e domosdoshme për flokë të shëndetshme...

Lëng limoni dhe kripë, si të largoni dhimbjen e fortë të kokës

Dhimbjet e kokës, sidomos ato të shkaktuara është migrena, nuk mund t’i besojë kurrë dikush që nuk i ka provuar.

Këta njerëz e kanë të ndaluar ngrënien e shegës

Thuhet e besohet se shega është fruti i jetëgjatësisë, i pasur me aq enzima, minerale, vitamina e lëndë ushqyese sa kuron e parandalon shumë...

90% gàbojnë në këtë foto! A mund ta gjeni sa numra ka në foto?

Kjo foto enigmatike është një test mjaft i mirë për sytë tuaj. Në këtë test ju do ta testoni aftësinë tuaj vëzhguese...

Recent Comments