6.1 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021
Home SOCIALE 2 vjeçarja ka rënë në komë pas marrjes së një injeksioni, ajo...

2 vjeçarja ka rënë në komë pas marrjes së një injeksioni, ajo ka nevojë për ndihmën tonë

2 vjeçarja nga Broboniqi ka rënë në Komë pas marrjes së një injeksioni, ajo ka nevojë për ndihmën tonë

***
Lorena Latifi , vetëm 2 vjeçare nga Broboniqi i Mitrovicës ka nevojë për ndihmën e secilit nga ne.

Ajo ka qenë një fëmijë i shëndosh, por pas marrjes së një injeksioni ajo ka rënë në koma dhe është bërë e palëvizshme.

Kërkesa për ndihmë :

Përshëndetje,

Vajza jonë Lorena Latifi është vetëm 2 vjeq, ajo është e lindur me 03.03.2018.
Lorena ka qën një fëmi i shëndosh deri të premten 23.10.2020. Asaj i nodhi një fatkeqsi prej një injeksion qe mjeket ja dhan per nje ftofje, aty u ndalën rrahjet e zemres së saj. Pas disa minutash më intervenim te disa mjekvë te tjerë ajo u kthyë në jet. Që nga ajo dit Lorena jonë e vogël është në koma (stacion intenziv ne QKUK Prishtinë) e pa lëvizshmë.

Si pasojë e gjithë kësaj që ndodhi Lorenes i është bër fotografimi i trurit ku është konstatuar diagnosa Encephalopathie hipoxice-ishemik (që do të thotë truri është mbet pa oksigjen gjatë kohes që Lorena nuk kishtë rrahje te zemres). Në bazë te diagnoses Lorena ka dëmtim të trurit.

Qëllimi ynë është që ta ndihmojmë Lorenen, ajo ka nëvoj për ndihmë për mjekim dhe terapi që Lorena të zgjohet dhe sa më shpejt të sherohet.

Në pamundësi që të mbulojmë mjekimin dhe terapit e vajzës lusim të gjithë njerzit e mirë të na ndihmojnë per vajzen tonë te vogël e te dashur me aq sa kan mundesi.

Zoti ju shpërbleftë ju dhe familjet e juaja!

Image may contain: one or more people, people standing, child and outdoor
NDIHMO KETU :

https://www.gofundme.com/f/lorena-latifi?sharetype=teams&member=6396464&utm_medium=more&utm_source=customer&utm_campaign=p_na+share-sheet&pc_code=null&rcid=ae7ac78343d64de6967ee5369a978d3d&fbclid=IwAR1Qe-gK7qfwsuOC536vTB-H45gCOUTMcggDj7JQ7jN66eB1s8Zryws4xUc

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments