6.1 C
Pristina
Friday, September 24, 2021
Home KËSHILLA I vetmi ilaç natyror që zgjidh dhimbjen kronike të kokës

I vetmi ilaç natyror që zgjidh dhimbjen kronike të kokës

Shtimi i alternativave natyrore në rutinën tuaj mund të ndihmojë në zvogëlimin (ose eliminimin) e nevojës për mjekësi të dhimbjes së kokës dhe të ofrojë lehtësim nga dhimbja dhe siklet ngacmuese.

Hudhra dhe mjaltë:

Sipas Permakulture, hudhra është një ushqim popullor medicinav në shumë kultura. Në të vërtetë, trajtimet që përdorin hudhër datojnë prapa në Egjiptin e lashtë dhe Greqinë e lashtë. Mjalti, është gjithashtu një ushqim popullor shërues dhe është përdorur gjerësisht në botën perëndimore derisa popullariteti i antibiotikëve është rritur.

Vetitë antiseptike të mjaltit dhe pronave lehtësuese të dhimbjeve të gjetura në hudhër e bëjnë këtë kombinim një ilaç të fuqishëm në shtëpi. Provoni këtë recetë nga Health Adore:

Qëroni 10 thelpinj hudhre. Vendosini ato në një kavanoz xhami dhe mbuloni me 2 gota mjaltë. Shtoni në disa kokrra piperi, mbylleni kavanozin dhe lëreni për të paktën pesë ditë. Hani një lugë sa herë që ndjeni një dhimbje koke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments