6.1 C
Pristina
Monday, March 1, 2021
Home KËSHILLA Kjo është receta që e stabilizon tensionin në pak minuta

Kjo është receta që e stabilizon tensionin në pak minuta

Presioni i lartë i gjakut dhe problemet me nivele të larta të kolesterolit janë dy probleme shëndetësore që prekin një masë të madhe njerëzish.

Ato mund të trajtohen edhe në shtëpi, me përbërës që gjenden në kuzhinën tuaj.
Kjo recetë e këtij il’açi natyral është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur. Rekomandohet të konsumohet për 7 ditë rresht për efekte të mrekullueshme.

Përbërësit:
-1 copë xhenxhefil
-1 thelpi hudhër
-1 lugë gjelle uthull molle
-1 lugë çaji mjaltë
-1 lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:
Qëroni xhenxhefilin dhe hudhrën dhe vendosini në një blender. Më pas, shtoni në të edhe uthullën, mjaltin dhe lëngun e limonit. Lërini në blender për rreth 30 sekonda që të përgatiten. Hidheni përzierjen e përgatitur në një gotë dhe ruajeni në frigorifer për rreth 5 ditë.

Rekomandohet që të konsumohet një lugë gjelle nga kjo përzierje çdo mëngjes me stomakun bosh dhe një lugë gjelle në mbrëmje, para se të flini gjumë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kush ishte At Zef Valentini, në studimet mesjetare shqiptare?

“Ai âsht sot albanologu mâ i madh i gjallë. Por historia e Shqipnisë do ta kujtojnë mbi të gjitha si shkenctarin, që...

Si ta luftoni mungesën e vitaminës D gjatë dimrit

Vitamina D është vitamina, e cila ndihmon zhvillimin sa më të mirë të eshtrave, dhëmbëve dhe muskujve. Mirëpo problemi është se niveli...

Ujë i nxehtë apo i ftohtë për larjen e dhëmbëve?

Larja e dhëmbëve është një pjesë shumë e rëndësishme e higjienës së përditshmeNëse nuk i lan dhëmbët shpesh...

Recent Comments