6.1 C
Pristina
Sunday, January 17, 2021
Home KËSHILLA Si t’ia ktheni jetën luleve: Ilaçi për lulet e vyshkura!

Si t’ia ktheni jetën luleve: Ilaçi për lulet e vyshkura!

Bëjeni vetë ushqimin energjik, përkatësisht plehun natyral për lulet tuaja

Secili që ka lule në shtëpi e di sa e pikëlluar është t’i shohësh kur vyshken, kur u bien fletët dhe lulet.

Qoftë që keni harruar t’i ujisni apo i keni vendosur në vend të gabuar (ku nuk ka dritë, ku është tepër ftohtë apo tepër nxehtë), mos hiqni dorë menjëherë nga to.

Ekziston mënyra që t’u ndihmoni që sërish të lulëzojnë. Veprimi vijues do t’ju ndihmojë që lulet sërish t’i ktheni në jetë.

Bëni vetë ushqimin energjik, përkatësisht plehun natyral për lulet tuaja.

Përbërësit e nevojshëm: lëvore nga banania, kafeja e bluar dhe gëzhoja të vezëve...

Procedura: Të gjithë këta përbërës bluani në mikser, shtoni pak ujë.

Përbërjen e përftuar me lugë qiteni në saksi, gjithkah përreth lules.

Prisni pak ditë dhe rezultatet do t’i shihni!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

279 TË SHËRUAR DHE 353 RASTE ME COVID-19!

279 TË SHËRUAR DHE 353 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Si të flini një natë të mirë kur keni hundë të bllokuara

Një nga simptomat më të bezdisshme të ftohjes janë hundët e bllokuara.Kur keni hundë të bllokuara e vetmja...

Ky është uji më i ftohtë në botë

Ky është uji më i ftohtë në botë, në të cilin jetojnë krijesa shumë të bukura dhe të rralla, që temperaturat e...

Kur dhe kush ishte shqiptari i parë që shkoi në Amerikë?

E dini kush ishte shqiptari i parë që shkoi në Amerikë? Për shkak të kushteve politike, sociale dhe ekonomike shqiptarët e kanë...

Recent Comments