6.1 C
Pristina
Monday, January 25, 2021
Home KËSHILLA Si ta pastroni hekurin për hekurosje me anë të një paracetamoli

Si ta pastroni hekurin për hekurosje me anë të një paracetamoli

Kur hekurosni rrobat ndonjëherë rastësisht hekurosni diçka që nuk do të duhej

Qoftë kur është fjala për gjurmë në fanellë apo në pëlhurë sintetike, njëherë kur e kaloni lehtësisht hekurin mbi atë vend të ndjeshëm ndaj nxehtësisë, mund të jetë e sigurt që ajo pjesë e hekurt e hekurit është ngjitur.

Edhe pse pothuajse është e pamundshme t’i eliminoni gjurmët kur hekuri të ftohet, si duket disa adhurues të pastrimit kanë zbuluar trukun që ka sukses.

Kërkoni në barnatoren më të afërt paracetamol.

Kur të ktheheni në shtëpi, lidheni hekurin në korrent elektrik dhe kurdiseni në gradë të nxehtë. Me ndihmën e pincës apo të darëve të vogla mbani tabletën e paracetamolit, fërkojeni në pllakë të nxehur hekurin tuaj.

Do të duhej të shihnit se si gjurmët vetë zhduken.

Nëse nuk ndodh kështu, shtoni nxehtësinë e hekurit, mirëpo kini kujdes të mos i digjni gishtat.

Dëshironi ta shihni trukun? Ndiqni videon

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Hong Kong: Prindërit e shitën për 22 euro, sot e do gjithë bota

Është një aktor, regjisor, këngëtar kinez. Ka lindur në Hong Kong. Në fillimet e veta ai njihej me nofkën Sing Lung (Dragoi),...

Pasaporta më e veçantë në botë, vetëm tre persona e kanë atë

Thuhet se fuqia e një pasaporte matet me numrin e vendeve në të cilat mund të udhëtohet me të, pa aplikuar për...

”Mos më thoni se s’vjen më, Do e pres te pragu i derës,..”

MOS MË THONI ...Mos më thoni se vdiq,Mos më thoni se nuk është më,I miri e...

Në Shkurt 1939, në Madison Square Garden të New York-ut rreth 20,000 simpatizantë nazistë morën pjesë në një tubim të organizuar nga German American...

Nga Sokol NeçajGrupi i njohur German American Bund (Bund gjermanisht është "aleancë") ishte një nga grupet më...

Recent Comments