Categories: KURIOZITETE

Pylli i mahnitshëm të cilin me miliona flutura e vizitojnë çdo vit

Migrimi më i madh i insekteve në botë, ndodh në pyjet e Meksikës ku me miliona flutura emigrojnë aty nga Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, shkruan KultPlus.

Këto flutura pushtojnë anë e mbanë pyjet dhe qëndrojnë në pemët dhe bimësitë e ndryshme pasi që udhëtojnë mijëra milje gjatë migrimit të tyre nga shtete të ndryshme.

Më poshtë mund të shihni një video nga Great Big Story, ku shihen miliona flutura te kapura në pemë.Presheva.com/InforCulture.info

In For Culture

Recent Posts

Çfarë është sindroma Tourette?

Sindroma Tourette është një problem me sistemin nervor që i bën njerëzit të bëjnë lëvizje…

12 hours ago

Si u shndërrua Athina nga Pellazge në Greke

Straboni na tregon se si e morën grekët, Athinën pellazge! Asnjë provë e vetme nuk…

12 hours ago

Nuk i dini? Ja cilat janë produktet që nuk skadojnë pothuajse kurrë

Ekzistojnë disa produkte që nuk skadojnë kurrë. Ato mund të konsumohen në çdo kohë nëse…

13 hours ago

Shoferi i parë që u dënua me gjobë për tejkalim të shpejtësisë, ja sa km/h po voziste

Walter Arnold ka qenë duke drejtuar makinën “Arnold Benz Motor” Cariage, me 12 kilometra në…

13 hours ago

Çfarë janë Venomet?

Venomet janë e drejta kanunore e përpunuar gjatë shekujve në krahinat e Shqipërisë. Para pushtimit…

13 hours ago

12 foto të frikshme të qyteteve kineze ku nuk jeton asnjë njeri – arsyeja do t’ju befasojë

Në Kinë ekzistojnë qindra qytete që kanë çdo gjë që i nevojitet një jetese moderne…

13 hours ago