6.1 C
Pristina
Thursday, January 21, 2021
Home SOCIALE PAMJE/ Shpërthim i fuqishëm në Beirut

PAMJE/ Shpërthim i fuqishëm në Beirut

Një shpërthim i madh ka goditur kryeqytetin libanez, Beirut, përpara vendimit gjyqësor për vrasjen e ish-kryeministrit Rafik Harir në vitin 2005.

Sipas raportimeve të fundit të mediave të huaja thuhet se shpërthimi ishte në zonën e portit të qytetit, teksa njoftohet edhe për një shpërthim të dytë të mundshëm, transmeton Indeksonline.

Pamjet e shfaqura nga ky shpërthim tregojnë edhe dëme të mëdha të shkaktuara.

Gjykata pritet do të marrë vendim në mungesë të katër të dyshuarve për vrasjen me bombë të Harir.

Të katër anëtarët janë të grupit të Hezbollahut të mbështetur nga Irani, që vazhdimisht ka mohuar çdo rol pjesëmarrës në vdekjen e tij.

Shpërthimi i dytë i mundshëm u raportua të ishte në rezidencën Harir në qytet./Indeksonline/

View this post on Instagram

Pray For Beirut ❤️🇱🇧🙏🏿

A post shared by Lebanon 🇱🇧 (@insta_lebanon) on

blob:https://www.facebook.com/764ac5bf-8aa0-438f-ada0-b3ec346cd272

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Në këtë vend dënoheni me para nga policia nëse nuk pastroni makinën tuaj

Shoferët që nuk arrijnë të lajnë makinat e tyre, tani e tutje mund të gjobiten me një shumë të madhe.Shoferët në Australi...

Kulla prej druri më e lartë që keni parë ndonjëherë

I rrethuar nga fushat e fshatarëve dhe me një popullësi prej më pak se 10,000 njerëzish, qyteti norvegjez i Brumundal mund të...

Pesë artikuj të përditshëm që asnjëherë nuk duhet t’i gjuani në guacën e tualetit

Guaca e tualetit i largon mbetjet përmes ujit dhe i dërgon në sistem të kanalizimit, por mbeturinat e llojeve të ndryshme, krijojnë...

A na bën keq të hamë para gjumit?

Me siguri s’jeni të vetmit që të paktën një herë keni dëgjuar të thuhet se s’është ide dhe aq e mirë të...

Recent Comments