Categories: KAFSHËT

Përleshjet më të mëdha në botën e kafshëve (Video)

Kjo video përmban skena të ndryshme nëpër botën e kafshëve, përleshjen e tyre me njëra tjetrën si dhe luftime për ekzistencë dhe për kapjen e gjahut. /InforCulture.info

Videoja është e gjatë rreth 15 minuta, e postuar në Youtube nga kanali BBC Earth Unplugged dhe në të janë paraqitur disa skena të kafshëve të ndryshme nëpër botë. Pamje të cilat kameramanët e BBC i kanë kapur janë shumë interesante, posaqërisht për adhuruesit e botës së egër të kafshëve.

Në vazhdim ju ftojmë ta ndiqni videon e postuar në linkun më poshtë. /InforCulture.info

Video: Youtube, BBC Earth Unplugged

InFor. Culture

Recent Posts

Si ta kuptoni kur jeni helmuar nga ushqimi? Ja shenjat

Shkencëtarët kanë dëshmuar se gjatë helmimit me ushqim nuk duhet të fajësohet ushqimi i fundit…

27 mins ago

Tre menu të tre restoranteve të ndryshme të Tiranës në vitin 1928(Foto)

Arsyeja e mbijetesës së këtyre menuve krejt të zakonshme deri në ditët tona është se…

39 mins ago

Kush janë shqiptarët që sunduan Rumaninë

Me origjinë ilire ishin afro 30 perandorë romakë dhe së paku gjashtë të Bizantit. Madje,…

45 mins ago

Djali i Ismail Qemalit, i harruari nga historia

Në vitin 1997, në varrezat e Strugës është zbuluar se prehen eshtrat e një prej…

1 hour ago

Dobitë shëndetësore të bukës së misrit

Misri vazhdon të jetë numër një për të mbajtur konstant nivelin e kolesterolit në gjak,…

1 hour ago

Ushtria pushtuese serbe në tokat shqiptare në vitin 1912 (Fotografi historike)

Rreth vitit 1910, pak përpara shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, pati një lëvizje të gjerë…

2 hours ago