6.1 C
Pristina
Saturday, February 27, 2021
Home ART Versioni origjinal i këngës ‘’Oj Hanë’’, kënduar nga Muharrem Qena

Versioni origjinal i këngës ‘’Oj Hanë’’, kënduar nga Muharrem Qena

InforCulture u’a sjellë këngën ‘’Oj Hanë’’ kënduar nga Muharrem Qena, këngë e cila u këndua në një verison më ndryshe nga Familja Qena. /InforCulture.info

Kjo këngë aq e bukur e kompozuar dhe kënduar nga vet Muharrem Qena, një kohë të gjatë nuk ka ekzistuar në intërnet, sa që është menduar se edhe ka humbur. Familja Qena këndoi këtë këngë në dy versione që nëse vërtetë kjo këngë të ishte humbur, të mbetet në kujtesë versioni origjial i saj. Një humbje e tillë do të ishte një humbje e madhe për koleksionin shumë të veçantë të këngëve të Muharrem Qenës.

Kënga ekziston në Youtube që nga viti 2012, kur u postua nga kanali nostalgjia1.

Më poshtë mund ta gjeni linkun e këngës dhe ta dëgjoni. /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shenjat që tregojnë se po i lani flokët më shpesh seç duhet

Megjithëse mund të duket se larja e flokëve tuaj ditë pas dite, e ndihmon flokun të mbetet i pastër dhe i shëndetshëm,...

Video mahnitëse! Shikoni lidhjen e veçantë që kanë këto dhelpra me këtë grua

Gjithmonë është thënë se dhelprat janë dinake, por siç duket, ato dikan të duan gjithashtu, raporton “TheSun”, transmeton lajmi.net.

Shkrimtarja amerikane:Do të doja shumë të isha një shqiptare e Malësisë

Ekspedita e Rose Wilder Lane, një shkrimtareje amerikane e cila në vitet e 20-ta vendos së bashku me ekipin e saj të...

Uji i ngrohtë dhe banane, kombinimi perfekt për mëngjes

ëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës por shumë njerëz shpesh nuk kanë kohë të mjaftueshme për të përgatitur diçka të...

Recent Comments