6.1 C
Pristina
Wednesday, January 27, 2021
Home KËSHILLA Ja çfarë duhet të fusni në lavatriçe që të lajë më mirë

Ja çfarë duhet të fusni në lavatriçe që të lajë më mirë

Rreth 4 ore ne jave ne lavanderi shpenzon mesatarisht nje person. Ne mund te permiresojme ndjeshem rezultatin e larjes dhe te kursejme shume kohe me nje truk te thjeshte.

Makinat moderne te larjes sot bejne pjesen me te madhe te punes.
Nese keni kafshe shtepiake ose keni shume rroba te erreta, metoda qe do tregojme sot do t’ju ndihmoje shume dhe eshte mjafte efikase.

Ne ishim goxha skeptike per kete truk ndaj e provuam edhe vet. Rezultati pasi ne vendosem nje leter te lagur ne lavatrice perpara se te lani rrobat brenda i tejkaloi te gjitha pritshmerite tona.

Nuk ka me push mbi rrobat tuaja

Letrat e lagura do te ndihmojne per te hequr floket dhe garzen nga rrobat.

Keto letra veprojne si nje amortizues qe pastron copa te vogla te flokeve , rrobave, dhe leshit.

Rrobat duken shume me te pastra dhe nuk eshte e nevojshme t’i mblidhni te gjitha keto mbeturina nga rrobat tuaja vete pasi te gjitha grimcat perfundojne ne letrat e lagura.

Si ta beni si duhet

Ne lavatrice vendosni jo me shume se 3 peceta te lagura .
Letrat do te perzihen me rroba kur ajo te rrotullohet dhe do te mbledhin floket dhe leshin.

Ne menyre qe te shihni rezultatet e kenaqshme do j’u duhet te perdorni letra te reja te lagura per çdo larje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

A mund të fitoni imunitet kundër virusit nëse kaloni gripin? Ja çfarë ndodh me trupin

Hulumtimet tregojnë se disa njerëz mund të kenë antitrupa pas marrjes së ftohjes së zakonshme, që gjithashtu mund të ofrojë njëfarë niveli...

Nëse konsumoni dy thelpinj hudhra në ditë, këto janë përfitimet direkte që merrni në organizëm

Hudhra është një burim natyral i shumë ushqyesve të domosdoshëm për shëndetin e organizmit.Ajo ndihmon në mirëmbajtjen e...

Zbulojeni tani: Ja kur është koha e duhur për të shtuar kripën në gatim

Kripa ka aftësinë të transformojë plotësisht shijen e gatimeve tona.Megjithatë, sfida më e madhe me kripën qëndron tek...

Del në ankand çelësi i dhomës ku jetonte Napoleoni

Çelësi i dhomës ku vd iq perandori francez, Napoleon Bonaparte do të dalë në ankand pasi u gjet në Skoci.

Recent Comments