Categories: KËSHILLA

Ja çfarë duhet të fusni në lavatriçe që të lajë më mirë

Rreth 4 ore ne jave ne lavanderi shpenzon mesatarisht nje person. Ne mund te permiresojme ndjeshem rezultatin e larjes dhe te kursejme shume kohe me nje truk te thjeshte.

Makinat moderne te larjes sot bejne pjesen me te madhe te punes.
Nese keni kafshe shtepiake ose keni shume rroba te erreta, metoda qe do tregojme sot do t’ju ndihmoje shume dhe eshte mjafte efikase.

Ne ishim goxha skeptike per kete truk ndaj e provuam edhe vet. Rezultati pasi ne vendosem nje leter te lagur ne lavatrice perpara se te lani rrobat brenda i tejkaloi te gjitha pritshmerite tona.

Nuk ka me push mbi rrobat tuaja

Letrat e lagura do te ndihmojne per te hequr floket dhe garzen nga rrobat.

Keto letra veprojne si nje amortizues qe pastron copa te vogla te flokeve , rrobave, dhe leshit.

Rrobat duken shume me te pastra dhe nuk eshte e nevojshme t’i mblidhni te gjitha keto mbeturina nga rrobat tuaja vete pasi te gjitha grimcat perfundojne ne letrat e lagura.

Si ta beni si duhet

Ne lavatrice vendosni jo me shume se 3 peceta te lagura .
Letrat do te perzihen me rroba kur ajo te rrotullohet dhe do te mbledhin floket dhe leshin.

Ne menyre qe te shihni rezultatet e kenaqshme do j’u duhet te perdorni letra te reja te lagura per çdo larje.

In For Culture

Recent Posts

Foto e rrallë: Momenti kur Adolf Hitler i shpallë luftë Shteteve të Bashkuara (Foto)

Pas sulmit japonez në Pearl Harbor, Gjermania ka ndjekur shembullin e tyre duke i shpallur…

28 mins ago

Pesë mitet rreth bombës atomike të Hiroshimas

Nga Gregg Herken “Washington Post” Në 6 gusht të vitit 1945, Shtetet e Bashkuara hodhën…

32 mins ago

Në këto vende të botës, asnjë turist nuk lejohet të shkelë. Arsyet interesante!

Ja disa nga vendet më të njohura dhe misterioze ku askush nuk shkon asnjëherë. Duket…

1 hour ago

Lambertz: “Historia e vërtetë e njerëzimit do të jetë e shkruar, vetëm kur ajo do të shkruhet me pjesëmarrjen e shqiptarëve”

23 thënie që të huajt i kanë shkruar për prejardhjen e shqiptarëve -Nikolla Jorga: “Populli…

1 hour ago

E vërteta e shtëpisë më të veçuar në botë(Foto)

Mbi një ishull të largët, në arkipelagun e Vestmannaejarit, pranë brigjeve jugore të Islandës, ndodhet…

1 hour ago

SPATA / SHPATA Qyteti mesjetar i emëruar nga Gjin Bua Shpata !

Shkruan Shqipe Hoxha. Since the Middle Ages, Spata has been inhabited by Arvanites. The town…

2 hours ago