Categories: KAFSHËT

Këta janë 10 qentë më të fuqishëm në botë(Video)

Qentë konsiderohen ndër kafshët më të dashura e besnike për njeriun.Shumë pronarë qensh janë aq të lidhur me qenin e tyre sa atë e konsiderojnë si pjesë të familjes dhe e marrin kudo,shkruan InforCulture.Info

Por a keni menduar ndonjëherë se sa e madhe mund të jetë fuqia e një qeni,dhe çfarë ai mund të jetë në gjendje të bëjë nëse i cenohet siguria e tij apo pronarit të tij.

Ka disa lloje qensh që janë shumë të fuqishëm, posedojnë forcë të pabesueshme trupore dhe kanë forcë shumë të fortë për kafshim.

Këta qenë të fuqishëm janë shumë të kërkuar dhe mund të përdoren për qëllime të ndryshme.

Në këtë videon që ua sjellim më poshtë, flitet për 10 qentë më të fuqishëm në botë,dhe forcën e pabesueshme që ata kanë./InforCulture.Info

In For Culture

Recent Posts

Ushqimet që mund ti konsumoni edhe pas skadencës

Koha të gëzoheni, sepse sot ju kemi sjell një listë të ushqimeve të cilat mund…

24 mins ago

Donin të shembnin Kishën e Laçit, as shkenca nuk e shpjegon dot atë që u ndodhi 32 ushtarëve

Në vitin 1981, një grup ushtarësh nga toga e Drojës në Laç shkuan për të…

41 mins ago

Kjo është historia e Louis Vuitton – nga një njeri i varfër në një markë gjigande

Sipas statistikave të vitit 2020, kompania Louis Vuitton zë vendin e 9-të midis markave më…

1 hour ago

Vargjet e shkrimtarit francez në 1609 për Skënderbeun: Flinte vetëm dy orë

Në faqen n°200 të poemës me titull “Le Dauphin” të shkrimtarit francez Jacques de La…

2 hours ago

A e dini se cili është libri më i shitur në botë?

Nëse e shohim në aspektin e librave më të shitur në botë, që brenda një…

2 hours ago

Itali, Dokumentari i 1951 mbi ritualin unik të martesës arbëreshe (Video)

Një baba (me gajde) të ndihmuar nga djali i tij i vogël kujdeset për delet…

2 hours ago