6.1 C
Pristina
Monday, January 25, 2021
Home Uncategorized Çfarë ndodh nëse shtoni pak uthull të bardhë në lavatriçe?

Çfarë ndodh nëse shtoni pak uthull të bardhë në lavatriçe?

Lavatriçja është paisja më e rëndësishme në shtëpitë e të gjithëve. Megjithatë, duke e përdorur vazhdimisht (në shtëpitë me fëmijë të vegjël edhe çdo ditë apo dy herë në ditë) rrezikojmë ta prishim më shpejt nga ç’kemi parashikuar kur e kemi blerë. Myku dhe kalkariet mund të prishin funksionet normale të lavatriçes. Siç pastron rrobat edhe lavatriçja ka nevojë për t’u pastruar!


Një nga mënyrat më ekonomike dhe të efektshme për ta pastruar është ajo me uthull të bardhë. Përveçse do largoj papastërtitë dhe aromat e këqija të lavatriçes, uthulla e bardhë do shërbej edhe si detergjent për të zbutur rrobat.
Mjafton të që të shtoni pak uthull të bardhë te vendi ku hidhni zbutësin e rrobave dhe të procedoni siç bëni zakonisht. Rrobat do të jenë më të pastra dhe lavatriçja nuk do të rrezikoj të dëmtohet!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ushqimet që ju ndihmojnë kur keni probleme me lukthin

Luftojeni dhimbjen e lukthit me ushqimet e mëposhtme:BadematBademet janë shumë të mirë e sidomos...

Lexo për historinë e trishtë të kësaj fotografie(Foto)

Jo të gjithë fëmijët në botë kanë të njëjtin fat. Shumë fëmijë rriten pa prindër dhe jetojnë të kushte shumë të rënda,...

Hong Kong: Prindërit e shitën për 22 euro, sot e do gjithë bota

Është një aktor, regjisor, këngëtar kinez. Ka lindur në Hong Kong. Në fillimet e veta ai njihej me nofkën Sing Lung (Dragoi),...

Pasaporta më e veçantë në botë, vetëm tre persona e kanë atë

Thuhet se fuqia e një pasaporte matet me numrin e vendeve në të cilat mund të udhëtohet me të, pa aplikuar për...

Recent Comments