6.1 C
Pristina
Monday, January 18, 2021
Home KAFSHËT Pamje të mahnitshme të dy drerëve që luftojnë për dominim

Pamje të mahnitshme të dy drerëve që luftojnë për dominim

Dy drerë të mahnitshëm luftojnë mes vete në kështjellën Raby, në Durham.

Dreri i ri ngrihet në këmbë që të luftojë për të dominuar. Kështjella Raby ka vlerë 200 hektarë tokë që dreri i tyre të bredh përreth.

 Two young stags look set for a boxing match as they fight for status and dominance in the herd

Thuhet se jetojnë më shumë se 200 drerë të kuq dhe disa të tjerë të vegjël në pronën Medieval.

Dreri femër në park lind për çdo maj dhe qershor kështu ata kanë shumë drerë të lindur dhe të tjerë që lindin.

 The pair were spotted in the grounds of medieval Raby Castle in Durham
 The medieval estate has a whopping 200 acres of parkland for their deer to roam around
 Raby Castle is thought to be home to more than 200 red deer and smaller fallow deer

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

A e dini kur janë prodhuar këpucët e para për dy këmbët?

Më 20 maj të vitit 1310, prodhohen këpucët e para për të dy këmbët, veças, të djathtë dhe të majtë.

Uliksi me plis në Villa La Olmeda Spanjë

Vila Romana La Olmeda është një vilë romake e shekullit IV para eres sone, mozaiket u zbuluan në vitin 1968 në fshatin...

Meka në vitin 1880: kush e realizoi këtë foto dhe sa u shit në ankand(Foto)

Fotografia e parë e Mekës që u realizua nga orientalisti i famshëm holandez Christiaan Snouck-Hurgonje, i cili spiunonte popullatën lokale pas pranimit...

Fshati në Shqipëri që nuk i ‘njeh’ paratë

Pamundësia ekonomike dhe infrastruktura ka bërë që fshati Orenjë i Librazhdit të mbetet i izoluar nga pjesa tjetër e zonës.

Recent Comments