6.1 C
Pristina
Monday, March 8, 2021
Home KAFSHËT Majmunët ngatrrojnë ‘’spiunin robotik’’, me majmun të vdekur (Video)

Majmunët ngatrrojnë ‘’spiunin robotik’’, me majmun të vdekur (Video)

Ky grup i majmunëve Langur tregojnë sjellje empatike, duke aluduar se ‘’spiuni’’ majmun lodër, që është vendosur për të filmuar, mendojnë se është një fëmijë i vdekur i majmunëve Langur.

Sjelljet e tyre tregojnë emocione dhe dhimbje për ‘’të vdekurin’’, dhe e vajtojnë duke menduar se është një majmun Langur. Pamjet ishin filmuar derisa BBC bënte serialin ‘’Spy in the wild’’. /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kisha e Shën Sofisë, mrekullia e panjohur e Shkodrës

NGA DOM ARTUR JAKU“Ndërmjet Dejës e Shatit të Mazrrekut gjenden gërmadhat e një kishe të bukur, me kybe...

Betejat bizantine në trevat e Shqipërisë së sotme

HISTORIA E ANA KOMNENANga Luan Rama/Një nga kronistët më të vjetër të kohës bizantine...

Kumbullat e thata dhe vetitë regjeneruese

Ngrënia çdo ditë e kumbullave të thata ndihmon në parandalimin e rënies së dendësisë kockore.Sipas disa studimeve shkencore...

Tush Palokaj,Heroi i cili mbrojti Sanxhakun nga hordhitë Çetnike

Xhelil ARIFI___________Është e njohur çika sanxhakase Amina Nurovic,e cila...

Recent Comments