Categories: SHKENCË/TECH

Videoja që tregon dizajnin e iPhone 12

Edhe pse iPhone i ardhshëm do të dalë në treg në vjeshtë, tashmë ka pamje se si mund të duket ai.

Nëse informacioni i lëshuar është i saktë, Apple do të ndërmarrë disa hapa prapa në hartimin e gjeneratës tjetër të iPhone.

Zërat po rriten se iPhone 12 është i bazuar në modelin këndor të iPhone 5 , i cili ishte paraqitur tashmë 8 vjet më parë, transmeton Telegrafi.

Në përputhje me rrethanat, iPhone 12 duhet të ketë skaje të sheshtë me çelik inox dhe qoshe të rrumbullakosura.

Me sa duket, Apple gjithashtu është duke i thënë lamtumirën një ekrani që është i rrumbullakosur pak në skaje.

Diagonalja e ekranit e modelit iPhone 12 Pro Max duket se rritet nga 6.5 në 6.7 inç.

Pajisja thuhet se është pak më e gjerë. Vetë ekrani tani duhet të ketë gjithashtu një ritëm të rifreskimit të 120 Hz.

In For Culture

Recent Posts

NASA zbulon ujë në sipërfaqen e ndriçuar të Hënës

Agjencia amerikane e Hapësirës, NASA, njoftoi të hënën se ka konfirmuar ekzistencën e ujit në…

13 mins ago

Shkodranët e famshëm që sollën fabrikat e para në Shqipëri, që në 1860-ën

Memorie.al publikon historinë e panjohur të familjes së famëshme shkrodrane, Daragjati ku të parët e…

27 mins ago

Si të pastroni shpejt e shpejt fundin e djegur të tenxhereve

Hej amvisa, e dimë që një prej ëndrrave tuaja në kuzhinë është që tenxheret dhe…

33 mins ago

Sa keq ju bën për lëkurën,detergjenti i enëve?

A ju ndodh ndonjëherë që pasi lani duart nga yndyra apo nga ushqimet dhe papastërtitë…

48 mins ago

”Mos u bëj një njeri suksesi, bëhu një njeri vlerash.” 10 thënje nga emra të njohur

10 thënje nga emra të njohur botëror që flasin për arritjen drejt suksesit dhe mosdorëzimin…

52 mins ago

Besa e shqiptarit i mbajti gjallë/ Ja sa hebrenj u shpëtuan në Shqipëri: Populli i rrallë jemi!

Shqiptarët shpëtuan të paktën 3280 hebrenj gjatë holo kau stit. Gjatë viteve 1933-1944, Shqipëria shpëtoi…

2 hours ago