6.1 C
Pristina
Saturday, February 27, 2021
Home KËSHILLA Zgjidhja për internet të shpejtë në shtëpi është kaq e thjeshtë

Zgjidhja për internet të shpejtë në shtëpi është kaq e thjeshtë

Shumë njerëz janë ngujuar në shtëpi këto ditë dhe janë fiksuar te pajisjet e tyre, që lidhen me internetin.

Mirëpo kjo periudhë ngarkese mund të sjellë edhe ngadalësim të internetit në shtëpi.

Autoritetet në Britaninë e Madhe kanë dalë me një këshillë për të gjithë qytetarët.

Ata thonë se kur përdorni Wi-Fi, duhet të fikni mikrovalët. Kjo pasi furrat me mikrovalë reduktojnë sinjalet Wi-Fi, thonë ekspertët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Hani më shumë nga këto ushqime të shijshme për të parandaluar natyrshëm kancerin e zorrëve

Kur mendojmë për arsyet e ngrënies së frutave dhe perimeve, zakonisht flasim për vitamina dhe fibra. Por tani mund të flasim se...

Ali Pashë Gucia refuzonte që Plava dhe Gucia t’i jepen Malit të Zi

Nga Aurenc Bebja“Le Globe” ka botuar, të dielën e 21 dhjetorit 1879, në faqen n°4, rrëfimin e gazetës...

Twitter do të lejojë që disa postime të bëhen me pagesë

Rrjeti social Twitter njoftoi se do t’u mundësojë përdoruesve t’i bëjnë me pagesë postimet me përmbajtje ekskluzive.Veçoria e...

​Shkaku i rënies së madhe të numrit të insekteve mund të jetë rrezatimi i celularëve

Rrezatimi i telefonit celular mund të kontribuojë në rënien e mprehtë të popullatave të insekteve që janë parë vitet e fundit në...

Recent Comments