Categories: KURIOZITETE

Pema “e frikshme” me formën e njeriut gjigand që lë pa fjalë vizitorët(Foto)

A keni menduar ndonjëherë se pemët mund të marrin forma të atilla sa të të duken sikur nga minuti në minut do fillojnë të ecin ?

Një pemë e tillë ndodhet në malet e Bullgarisë, dhe forma e tij duket si formë e një njeriu gjigand,shkruan InforCulture.info

Pema 65 metra e gjatë është rritur në një farë mënyre në formën e një njeriu gjigant, këmbët proporcionale sportive, me krahët e gjatë , një gjoks dhe madje edhe një kokë.

Pema, e cila gjendet në zemrën e Maleve të Ballkanit, në Bullgari, shpesh i lë pa fjalë këmbësorët që udhëtojnë nëpër pyll./InforCulture.info


In For Culture

Recent Posts

Porosia e letrarit malazez për popullin serb: “Shala nuk i dorëzon armët pa lënë kokat, dhe as kokat pa armët.”

SI TË DALËSH FITIMTAR ME SHQIPTARËT… Mark Milani ose Mark Miljanovi (1833-1901) ishte një ushtarak…

14 hours ago

Kisha e vjetër që u ruajt nga myslimanët

Në fshatin “Hysaj” në Gruemirë të Malësisë së Madhe ndodhen rrënojat e një kishe 600-vjeçare.…

14 hours ago

Familja patriotike e Mark Dedës në Berishë të Pukës

Mark Deda ishte kryefamiljari i kësaj familje i lindur më 1840. Ai ishte i martuar…

15 hours ago

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën…

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë…

2 days ago

Ide për shkrepje fotografish kreative (FOTO)

Fotografitë, si në letër e po ashtu edhe digjitale mund të shkatërrohen. Por emocionet dhe…

2 days ago

Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri…

3 days ago