Categories: SOCIALE

Pacienti i prekur me koronavirus, shkruan nja mesazh emocional në dritare

Një pacient i prekur me koronavirus ka shkruar një mesazh emocional në dritaren e spitalit ku është i izoluar.

Pacienti dëshironte që të shprehte mirënjohjen e tij ndaj kujdesit që i kishin kushtuar mjekët.

Andaj sipas tij mënyra më e mirë ishte të shkruante një mesazh në dritaren e dhomës.

“Kam parë që disa prej jush kanë netë të mira dhe disa netë të këqija por ajo që ishte e vazhdueshme çdo natë ishte që ju kujdeseni për njerëzit”, thuhej në një pjesë të këtij mesazhi.

In For Culture

Recent Posts

Porosia e letrarit malazez për popullin serb: “Shala nuk i dorëzon armët pa lënë kokat, dhe as kokat pa armët.”

SI TË DALËSH FITIMTAR ME SHQIPTARËT… Mark Milani ose Mark Miljanovi (1833-1901) ishte një ushtarak…

4 hours ago

Kisha e vjetër që u ruajt nga myslimanët

Në fshatin “Hysaj” në Gruemirë të Malësisë së Madhe ndodhen rrënojat e një kishe 600-vjeçare.…

4 hours ago

Familja patriotike e Mark Dedës në Berishë të Pukës

Mark Deda ishte kryefamiljari i kësaj familje i lindur më 1840. Ai ishte i martuar…

5 hours ago

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën…

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë…

2 days ago

Ide për shkrepje fotografish kreative (FOTO)

Fotografitë, si në letër e po ashtu edhe digjitale mund të shkatërrohen. Por emocionet dhe…

2 days ago

Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri…

2 days ago