Categories: KAFSHËT

Sjelljet e kafshëve shpeshherë dijnë të jenë shumë qesharake(Video)

Një Luan është kapur në një video teksa bën një sjellje shumë të quditshme por njëkohësisht shumë interesante dhe qesharake.

“Si nuk duhet t’a zgjojmë asnjëhere një Luaneshë”-kështu shkruhet në përshkrimin e një video të kamerave “gracke” të hedhur në kanalin youtube.

Në videon në fjalë shihet një luan mashkull teksa niset të zgjojë nga gjumi një luaneshë e cila sic duket është duke shijuar gjumin në diell. Reagimi që bën luanesha pasi luani e zgjon nga gjumi është reagim shumë i shpejtë, dhe qesharak. Ajo me një refleks të paparë hidhet në sulm mbi luanin duke mos ditur se kush e zgjoi. Shikojeni videon për më shumë: /inforculture.info

InFor. Culture

Recent Posts

”Lagur me lot, djegur me flagë, Flamur i kuq, flamur i zi” Fan Noli – Hymni i Flamurit

O Flamur gjak, o flamur shkabë,O vënd e vatr’ o nën’ e babë,Lagur me lot,…

2 hours ago

‘’A më tregoni, ku ta gjejmë forcen sot të këndojmë..’’ Jericho – Nëntori i ftohtë

Sot shënon 28 nëntori,në këtë datë në vitin 1912 Shqipëria shpalli pavarsinë e saj dhe…

4 hours ago

Lëngu i qepës/ Zgjidhja ideale për pastrimin e organizmit

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e përhapur dhe me shumë gjasë e…

5 hours ago

Mielli i duhur për diabetikët/ Vlerat e semolinës kundër sheqerit të lartë në gjak

Nëse vuani nga diabeti i tipit 2 ose rrezikoheni nga kjo sëmundje, atëherë me siguri…

5 hours ago

Reumatizma – Shenjat dhe trajtimet që funksionojnë

Reumatizma është një sëmundje që prek kyçet, gjunjtë, ijet dhe shpinën. Ajo shfaqet me dhimbje,…

5 hours ago

Kush janë 40 burrat që firmosën Deklaratën e Pavarësisë

Ismail Qemal Bej Vlora/ Ngriti flamurin në Vlorë. Firmosi i pari Deklaratën e Shpalljes së…

5 hours ago