Categories: SHKENCË/TECH

Mesazhet e rrejshme që po shpërndahen në rrjetet sociale, mos iu besoni

Shumë persona kanë pranuar  porosi jo shumë të zakonshme përmes rrjeteve sociale.

Një njoftim i rremë që po shpërndahet, thotë se të gjithë qytetarët e Ksovovës që do të qëndrojnë në shtëpi, që të mos përhapet Covid-18 do të marrin 20 euro në ditë.

Po në të njëjtin njoftim thuhet “Granti i qeverisë është i paraparë për të gjithë qytetarët, qofshin ato të papunë ose të punësuar”.

Njoftimi i plotë: TË GJITHË qytetarët e Kosovës të cilët do rrinë në shtëpi dhe me këtë do të ndihmojnë që mos të përhapet Koronavirusi COVID-19, DO TË MARRIN NGA 20 EURO NË DITË, duke filluar nga nesër 20 Mars 2020.

Granti i qeverisë është i paraparë për të gjithë qytetarët, qofshin ato të papunë ose të punësuar.
Për më shumë informata dhe si të lajmëroheni, klikoni në linkun më poshtë: https://t.co/efZzvf5fqa?amp=1

In For Culture

Recent Posts

Çfarë është sindroma Tourette?

Sindroma Tourette është një problem me sistemin nervor që i bën njerëzit të bëjnë lëvizje…

3 hours ago

Si u shndërrua Athina nga Pellazge në Greke

Straboni na tregon se si e morën grekët, Athinën pellazge! Asnjë provë e vetme nuk…

3 hours ago

Nuk i dini? Ja cilat janë produktet që nuk skadojnë pothuajse kurrë

Ekzistojnë disa produkte që nuk skadojnë kurrë. Ato mund të konsumohen në çdo kohë nëse…

3 hours ago

Shoferi i parë që u dënua me gjobë për tejkalim të shpejtësisë, ja sa km/h po voziste

Walter Arnold ka qenë duke drejtuar makinën “Arnold Benz Motor” Cariage, me 12 kilometra në…

3 hours ago

Çfarë janë Venomet?

Venomet janë e drejta kanunore e përpunuar gjatë shekujve në krahinat e Shqipërisë. Para pushtimit…

3 hours ago

12 foto të frikshme të qyteteve kineze ku nuk jeton asnjë njeri – arsyeja do t’ju befasojë

Në Kinë ekzistojnë qindra qytete që kanë çdo gjë që i nevojitet një jetese moderne…

4 hours ago