6.1 C
Pristina
Wednesday, January 20, 2021
Home KËSHILLA Pastrojini mushkëritë me mjaltë dhe uthull molle

Pastrojini mushkëritë me mjaltë dhe uthull molle

Inflamacioni dhe akumulimi i sekrecioneve në mushkëri si pasojë e të ftohurës ose gripit, mund të shkaktojë vështirësi në frymëmarrje dhe probleme me gjumin.

Bllokimi, që shkaktohet në kraharor shoqërohet edhe me një kollë të fortë, nëpërmjet së cilës mushkëritë përpiqen të pastrohen.

Gripi dhe e ftohura nuk janë të vetmit që shkaktojnë bllokim të kraharorit nga sekrecionet apo siç njihet, gëlbaza.

Një gjë e tillë mund të ndodhë si pasojë e bronshitit, azmës, fibrozës cistike dhe alergjive.

Ju mund t’u vini në ndihmë mushkërive tuaja duke konsumuar lëngje të ngrohta të kockave, supa, çajra bimorë e të tjerë.

Ndër ushqimet dhe pijet më të rekomanduara nga ekspertët për këtë problem veçohet mjalti i cili është shumë efikas për pastrimin e mushkërive.

Sipas informacioneve të AgroWeb.org, një i rritur mund të konsumojë një lugë gjelle me mjaltë çdo 3 deri në 4 orë.

Ushqime të tjera të dobishme janë hudhra, limoni, erëzat, shega dhe xhenxhefili.

Pastrimi i Mushkërive Nga Sekrecionet

Përbërësit:

Gjysëm luge çaji (2-3 gramë) me xhenxhefil pluhur,

Gjysëm luge çaji (2-3 gramë) me spec djegës pluhur

Çerek filxhani çaji  (100 ml) me uthull molle të pafiltruar

3 lugë gjelle (15 ml) me mjaltë,

Çerek filxhani çaji (100 ml) me lëng të freskët limoni.

Përgatitja

Zieni së bashku uthullën dhe lëngun e limonit.

Sapo të marrë valë hiqeni nga zjarri, shtoni mjaltin, xhenxhefilin dhe specin djegës.

Përziejini mirë së bashku deri sa të përfitoni një lëng me një përmbajtje uniforme, të cilin duhet ta hidhni në një shishe qelqi.

Rekomandohet të konsumoni një lugë gjelle dy herë në ditë për 2-3 ditë me rradhë.

Njerëzit, që kanë probleme me fjetjen si pasojë e bllokimit të mushkërive nga sekrecionet e trasha rekomandohen të përdorin dy jastekë.

Koka duhet mbajtur ngritur që të pengojë kollën dhe problemet me frymëmarrjen.

Ju duhet të shoni tek mjeku nëse sekrecionet zgjasin më shumë se tre ditë, përkeqësohen ose kanë ngjyrë jeshile apo të verdhë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shqiptarët në perandori sipas këndvështrimit turk

ANA TJETËR E TË SHIKUARIT /PASKTHIMNë monografinë të tij ‘’Shqiptarët në Perandorinë Osmane’’ studiuesi Nexhip P. Alpan...

Kështjella dardane shumë shtresore e Gërqinës së Gjakovës

Shkruan; Haxhi MEHMETAJKështjella thirret më fjalën e vjetër shqipe Gjytet dhe për herë të parë është identifikuar...

Fotografi të rralla: Gjakova gjatë luftës së dytë botërore, viti 1941

Fotografit jan bërë nga Ottorino Murari dhe gjindën në arkiv të Alberto Castaldini-tNga libri "Palaver: Vita quotidiana in Kosovo: diario fotografico...

Milan Sufflay për kufijtë e shqiptarëve në Mesjetë: Mali i Zi, fëmijë i llastuar i Shqipërisë

Etnosi i shqiptarëve është i një lashtësie të madhe dhe me këmbëngulje (vitale) në Ballkan. Për më shumë se njëmijë vjet e...

Recent Comments