Categories: KULTURË

Muzeu i Mitrovicës: Hajrullah Mustafa,njeri mendjehapur me vizion bashkëkohor

Pas lajmit për vdekjen e drejtorit të Muzeut të qytetit të Mitrovicës ,miq familjarë e kolegë kanë reaguar duke shprehur ngushëllime e duke e kujtuar atë si një njeri me bagazh të begatë dhe natyrë gazmore,shkruan InforCulture.Info

Si të tillë e ka kujtuar edhe stafi i Muzeut të cilin ai e drejtonte.

Bashkë me njoftimin për vdekjen e tij ,faqja e Muzeut të qytetit të Mitrovicës ka postuar edhe një biografi të shkurtë duke përshkruar Hajrullah Mustafën si njeri me një vizion bashkëkohor e mendjehapur  ./InforCulture.info

Më poshtë e gjeni edhe postimin e plotë të Stafit të Muzeut të Mitrovicës:

https://www.facebook.com/search/top/?q=muzeu%20i%20mitrovic%C3%ABs-%20museum%20of%20mitrovica&epa=SEARCH_BOX

In For Culture

Recent Posts

Çfarë është sindroma Tourette?

Sindroma Tourette është një problem me sistemin nervor që i bën njerëzit të bëjnë lëvizje…

4 hours ago

Si u shndërrua Athina nga Pellazge në Greke

Straboni na tregon se si e morën grekët, Athinën pellazge! Asnjë provë e vetme nuk…

4 hours ago

Nuk i dini? Ja cilat janë produktet që nuk skadojnë pothuajse kurrë

Ekzistojnë disa produkte që nuk skadojnë kurrë. Ato mund të konsumohen në çdo kohë nëse…

4 hours ago

Shoferi i parë që u dënua me gjobë për tejkalim të shpejtësisë, ja sa km/h po voziste

Walter Arnold ka qenë duke drejtuar makinën “Arnold Benz Motor” Cariage, me 12 kilometra në…

4 hours ago

Çfarë janë Venomet?

Venomet janë e drejta kanunore e përpunuar gjatë shekujve në krahinat e Shqipërisë. Para pushtimit…

4 hours ago

12 foto të frikshme të qyteteve kineze ku nuk jeton asnjë njeri – arsyeja do t’ju befasojë

Në Kinë ekzistojnë qindra qytete që kanë çdo gjë që i nevojitet një jetese moderne…

5 hours ago