6.1 C
Pristina
Sunday, January 24, 2021
Home SHKENCË/TECH Snapchat i ka anuluar disa organizime, përfshirë edhe samitet me bashkëpunëtorë

Snapchat i ka anuluar disa organizime, përfshirë edhe samitet me bashkëpunëtorë

Drejtori i përgjithshëm i Snapchat, Evan Spiegel ka kërkuar që të anulohen të gjitha organizimet e planifikuara, përfshirë edhe disa samite me bashkëpunëtorë, zhvillues, donatorë dhe inxhinierë, nga frika e përhapjes së coronavirusit.

Në dy prill, Snapchah kishte planifikuar kishte planifikuar të fillonte një samit me krijues, punonjës të marketingut dhe kreatorë, por këtë e ka shtyrë në një afat të pacaktuar, transmeton Telegrafi.

“Nuk na duket normale, se mund të mblidhemi me bashkëpunëtorë, në një kohë kur të gjithë po vuajnë nga bllokimet shkaku i coronavirusit”, ka thënë Spiegel.

Sipas tij, janë shumë organizime të gatshme, për të cilat punonjësit e Snapchat kanë punuar me përkushtim shumë të madh, ndërsa në çdo moment do të jenë gati që t’i sjellin risitë para publikut.

Ka mundësi, që nëse përhapja e coronavirusit të vazhdojë, disa prej organizimeve mund të zhvillohen në mënyrë virtuale, ndërsa të tjerat do të marrin kohë.

Megjithëse të selia qendrore e Snapchat vazhdon të jetë e hapur, punonjësve iu është kërkuar që të kenë kujdes të shtuar dhe të mos rrinë së bashku në grupe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

”Mos më thoni se s’vjen më, Do e pres te pragu i derës,..”

MOS MË THONI ...Mos më thoni se vdiq,Mos më thoni se nuk është më,I miri e...

Në Shkurt 1939, në Madison Square Garden të New York-ut rreth 20,000 simpatizantë nazistë morën pjesë në një tubim të organizuar nga German American...

Nga Sokol NeçajGrupi i njohur German American Bund (Bund gjermanisht është "aleancë") ishte një nga grupet më...

Ja pse macet e pastrojnë vetën pasi t’i përkdhelni

Kafshët më të preferuara janë macet dhe qentë. Edhe pse qentë e fitojnë sfidën me macet është për t’u thënë se macet...

Mos e mbani teshtimën ! Ky është rreziku

Nëse jeni gati duke teshtitur, edhe nëse jeni në një vend të qetë, mjekët rekomandojnë që ta nxirrni teshtimën. Një 34-vjeçar nga...

Recent Comments