6.1 C
Pristina
Friday, August 12, 2022

Ooops... Error 404

Sorry, but the page you are looking for doesn't exist.

1913 / Kur gazeta franceze botonte një fotografi të rrallë të anëtarëve kryesorë të kongresit shqiptar të Triestes

NGA: AURENC BEBJA “Excelsior” ka botuar, të entjen e 6 marsit 1913, në faqen n°2, një fotografi të rrallë të...

Nga Arkimedi te Pitagora, fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta...

Kulla shekullore e Perjakut, histori e arkitekturë unike në Lezhë, më e madhja në Shqipëri

Kulla e Pernjakut në Pruell të Lezhës, cilësohet si një prej objekteve të veçanta për shkak të historisë dhe arkitekturës unike që...

“Rruga e Shkodrës” në Beograd

Jahja Drancolli "Rruga e Shkodrës" në Beograd: Pas rënies së Shkodrës nën osmanet në vitin 1479, ky qytet i...

Pse shkenca nuk po mbështet më ateistët, dhe ka filluar t’i drejtohet Zotit?

Nga Stephen C.Meyer “Newsweek” Lajmet e kohëve të fundit, nuk kanë qenë inkurajues për besimtarët. Një sondazh i...

E dinit? Pse dritaret e avionit janë aq të vogla?

Besoj se shumica prej jush ka udhëtuar në avion dhe për ata që kanë fluturuar për herë të parë mund t’i ketë...