6.1 C
Pristina
Sunday, January 22, 2023

In-ForCulture

0 POSTS0 COMMENTS

TOP AUTHORS

0 POSTS0 COMMENTS
3765 POSTS0 COMMENTS
13292 POSTS0 COMMENTS
0 POSTS0 COMMENTS
0 POSTS0 COMMENTS
2331 POSTS0 COMMENTS

Most Read

Vendi më i ftohtë në planet (Video)

Temperatura mesatare vjetore në Antarktidë është minus 56 gradë celsius. Por edhe në kontinentin e ngrirë, ka një spektër të gjerë temperaturash....

Inteligjenca artificiale po bëhet rutinë e përditshme: A do të fillojnë njerëzit të mendojnë më pak?

CEO i Coursera, një ofrues i mësimit në internet, Jeff Maggioncalda tha se kur provoi për herë të parë ChatGPT, ai ishte...

Befasojnë shkencëtarët japonezë, synojnë të krijojnë energji elektrike nga bora

Disa shkencëtarë japonezë janë duke testuar disa mundësi për gjenerimin e energjisë elektrike nga bora, me synimin për të siguruar një burim...

Shurupi i hurmave mund të lehtësojë ftohjet, kollën dhe dhimbjet e fytit

Provoni të lehtësoni vështirësitë e ftohjes me ilaçe natyrale Moti i ftohtë sjell edhe ftohje të shpeshta të cilat...