Me urdhër të autoriteteve indiane, dy rrokaqiej të ndërtuar ilegalisht u shkatërruan në më pak se dhjetë sekonda pranë kryeqytetit Nju Delhi, sipas mediave lokale.

Ndërtesat e larta, të cilat janë 103 metra të larta dhe kanë 850 apartamente të pabanuara, janë shembur pas shpërthimit të eksplozivëve të vendosur në mënyrë strategjike, raporton Reuters.

Kurti i thërret në takim Abdixhikun, Krasniqin e Haradinajn: Dallimet tona…
Zyrtarët lokalë deklaruan se më shumë se 3700 kilogramë eksploziv u përdorën për shkatërrimin e tyre.

Disa ndërtesa aty pranë janë të mbuluara me fletë plastike të bardhë për t’i mbrojtur ato nga mbeturinat fluturuese pas prishjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here