6.1 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022
Home KËSHILLA Këto janë sëmundjet që shëron vaji me kripë

Këto janë sëmundjet që shëron vaji me kripë

Ekziston një përzierje e thjeshtë e cila ndihmon në lehtësimin e të gjitha dhimbjeve të osteoporozës dhe pas përdorimit të saj nuk do të ndjeni dhimbje për disa vjet.

Për përgatitjen e kësaj recete ju duhet një përzierje me vaj perimesh të parafinuar dhe kripë dhe të masazhoni pjesën e qafës dhe shpatullat.

Përbërësit e kësaj recete janë; 10 lugë kripë dhe 20 lugë vaj (ulliri ose luledielli). Në fillim përzieni vajin dhe kripën mirë dhe vendoseni në një shishe qelqi, aty lerëni për disa ditë.

Përbërjen çdo mëngjes masazhoni pjesën e qafës dhe shtyllën kurrizore rreth 2-3 minuta në fillim. Pas përfundimit fshijeni qafën dhe shpatullat me peshqir të lagur dhe të ngrohtë.

Çdo ditë rrisni kohëzgjatjen e masazhit për 2-3 minuta

Këtë masazhë duhet t’a aplikoni për 10 ditë, pas 8-10 procedurash ju do të vini re ndryshime rrënjësore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Personat që kanë probleme me veshkat duhet të shmangin këtë frut

Edhe pse shalqiri përbëhet kryesisht nga uji, një grup i caktuar njerëzish duhet ta shmangin atë. Domethënë, mjekët thonë se shalqini praktikisht është...

Magjike, ky është shteti që ka një plazh me rërë në formë ylli

Ka shumë mrekulli në botë që kur i shohim është e pamundur të besojmë...

Mund t’i dalin rrotat nga vendi, Toyota tërheq nga tregu makinat elektrike

Toyota ka konfirmuar se do të tërheqë nga tregu 2,700 makinat e para plotësisht elektrike të quajtura bZ4X, për shkak të një...

Rezistoi heroike deri në fund, gjendet “Sammy B”

Eksploruesit kanë gjetur një anije të fundosur në thellësinë më të madhe të identifikuar ndonjëherë më parë. Bëhet fjalë për një anije...

Recent Comments