6.1 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022
Home KURIOZITETE Çfarë ndodh nëse nuk e përdorni Facebook për një javë?!

Çfarë ndodh nëse nuk e përdorni Facebook për një javë?!

Të përdorësh rrjetin social Facebook tashmë është bërë një trend, që rrallë ndokush i shpëton, sidomos në rradhët e të rinjve. Por, çfarë ndodh nëse nuk e përdorni Facebook-un për një javë?

Sipas një studimi të kryer në Danimarkë, nëse nuk e përdorni këtë rrjet social, lumturia jonë shtohet. “Happy Rechearch Institute” ka dalë në përfundimin se nëse nuk qëndrojmë në Facebook, mërzia ikën.

Gjatë studimit rezultoi se 81% e personave që për një javë nuk përdorën Facebook ishin më të lumtur, ndërsa kjo përqindje vinte në rritje me kalimin e ditëve.

Tjetër është se me mbajtjen larg të rrjeteve sociale, shtohet edhe përqëndrimi në të lexuar dhe në të mësuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Pak para çastit final! Përbindëshi i deteve gllabëron prenë e tij

Një peshkaqen i madh i bardhë përgatitet të hajë vaktin e radhës në Guadalupe, Meksikë. Grabitqari i frikshëm i detit ka dhënë...

Në këto vende njerëzit nuk sëmuren kurrë/Ja arsyet përse ndodh kjo

Ekzistojnë 9 vende, ku përhapja e sëmundjeve më të zakonshme është shumë e ulët. Ja cilat janë ato dhe arsyet përse ndodh...

Kush janë vendet pa ushtri, dhe cilat janë përfitimet e tyre

Kënga e famshme e Xhon Lenon e vitit 1969 “Give Peace a Chance” (Jepini një shans paqes) u bë një baladë kundër luftës...

Personat që kanë probleme me veshkat duhet të shmangin këtë frut

Edhe pse shalqiri përbëhet kryesisht nga uji, një grup i caktuar njerëzish duhet ta shmangin atë. Domethënë, mjekët thonë se shalqini praktikisht është...

Recent Comments