6.1 C
Pristina
Saturday, July 2, 2022
Home KËSHILLA Thikat e topitura do të bëhen përsëri të mprehta në çast vetëm...

Thikat e topitura do të bëhen përsëri të mprehta në çast vetëm me ndihmën e një filxhani qeramike

Është e rëndësishme që skajet e pjesës së poshtme të mos kenë glazurë

Nuk është mirë të përdorni thika të topitura, sepse jo vetëm që e keni të vështirë të prisni ndonjë gjë, por çfarëdo që të prisni nuk do të pritet mirë.

Në të njëjtën kohë, ju rrezikoni të lëndoni veten, sepse përdorimi i thikave të topitura kërkon më shumë forcë, dhe kështu mundësia që thika të rrëshqasë nga ushqimi në gisht është shumë më e lartë, transmeton Telegrafi.

Le të kthehemi te TikTokeri. Në profilin e tij ai shpesh ndan këshilla të ndryshme sa i përket kuzhinës dhe gatimit, ndaj, ndër të tjera, na ka treguar se si të mprihni thikën gjatë punës dhe vetëm me ndihmën e një filxhani qeramike.

Pra, gjithçka që ju nevojitet është një filxhan qeramike që do ta ktheni në mënyrë që pjesa e poshtme të vendoset lart. Është e rëndësishme që baza e filxhanit të mos ketë lustër.

Vizatoni tehun përgjatë buzës së filxhanit, me lëvizje të shpejta dhe në punë do të merrni sërish një thikë të mprehtë, gati për t’u prerë.

Nëse ju pëlqen të gatuani, ndoshta ndonjëherë keni pyetur veten: “Si e mprihni thikën?” Shumë e lehtë, edhe kur nuk keni mjete adekuate mprehëse.

Shikoni:

https://www.tiktok.com/embed/v2/6914452998789909765?lang=en-US&referrer=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fthikat-e-topitura-te-behen-perseri-te-mprehta-ne-cast-vetem-ndihmen-e-nje-filxhani-qeramike%2F

/Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vlerat e rralla të dardhave shqiptare, zbulojini këtu

Dardhat shqiptare kultivohen gjerësisht gati në të gjithë vendin. Sipas AgroWeb.org, Përmeti, Pogradeci, Dibra, Korça, Vlora, Lushnja, Fieri, jo...

Mesazhet e lashta të Ilirëve(Video)

Historia e tyre eshte sa enigmatike aq edhe e pastudiuar siç duhet. A mundet nje varreze te percjelle mesazhe nga lashtesia ?...

Shenjat që tregojnë se fryrja e barkut nuk është normale

Fryrja e barkut është krejtësisht normale dhe e përkohshme kur shfaqet para menstruacioneve ose pas ngrënies...

Misteri i arit shqiptar…(Video)

Sa ar ka dale nga fabrika e Rubikut gjate periudhes se komunizmit ? Perse ky proces qendronte i fshehte dhe ku shkonte...

Recent Comments