6.1 C
Pristina
Saturday, July 2, 2022
Home KËSHILLA Triku i doktorit për t’ju zënë gjumi brenda dy minutave

Triku i doktorit për t’ju zënë gjumi brenda dy minutave

Një doktor u bë viral kur ai ndau një truk të thjeshtë për të bërë veten të binte në gjumë në dy minuta.

I vetëquajtur “Younger You Doc” shpesh ndan taktika të ndryshme me ndjekësit për gjithçka, nga një shtrirje më e mirë e muskujve deri te lehtësimi i stresit.

Në një video ai ndau këshillat e tij të zgjuara për të fjetur shpejt. Ai sugjeroi që të masazhoni pjesën e brendshme të kyçit të dorës për dy deri në tre minuta.

Mjeku demonstroi teknikën e tij duke vendosur dy gishta në kyçin e dorës dhe duke i lëvizur rreth e qark në një lëvizje rrethore.

Reagimet e ndjekësve të tij ishin të shumta. Videoja u shikua nga 200 mijë njerëz, shkruan the Sun.

https://v19-web-newkey.tiktokcdn.com/e9a03f26df2716f88d4c521c43c94f51/62993484/video/tos/maliva/tos-maliva-ve-0068c799-us/31837385f081434cb1bdbdf490901705/?a=1988&ch=0&cr=0&dr=0&lr=tiktok_m&cd=0%7C0%7C1%7C0&cv=1&br=2748&bt=1374&btag=80000&cs=0&ds=3&ft=lcLrKHPVMyq8Z3Cnkwe2Njheyl7Gb&mime_type=video_mp4&qs=0&rc=OWk0PGY7M2c1OjlpPDo6M0Bpanh3PGc6ZmdwZDMzZzczNEBhL140LzMtX18xMDI0MV9gYSNyNmJvcjQwbzNgLS1kMS9zcw%3D%3D&l=202206021606140102171351390F28D4B7

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vlerat e rralla të dardhave shqiptare, zbulojini këtu

Dardhat shqiptare kultivohen gjerësisht gati në të gjithë vendin. Sipas AgroWeb.org, Përmeti, Pogradeci, Dibra, Korça, Vlora, Lushnja, Fieri, jo...

Mesazhet e lashta të Ilirëve(Video)

Historia e tyre eshte sa enigmatike aq edhe e pastudiuar siç duhet. A mundet nje varreze te percjelle mesazhe nga lashtesia ?...

Shenjat që tregojnë se fryrja e barkut nuk është normale

Fryrja e barkut është krejtësisht normale dhe e përkohshme kur shfaqet para menstruacioneve ose pas ngrënies...

Misteri i arit shqiptar…(Video)

Sa ar ka dale nga fabrika e Rubikut gjate periudhes se komunizmit ? Perse ky proces qendronte i fshehte dhe ku shkonte...

Recent Comments