6.1 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022
Home SHKENCË/TECH WhatsApp do të fshijë llogarinë tuaj nëse keni të shkarkuara këto aplikacione

WhatsApp do të fshijë llogarinë tuaj nëse keni të shkarkuara këto aplikacione

Në një deklaratë për përdoruesit e saj, kompania informoi se ata që shkelin termat dhe kushtet do t’u jepet një mundësi të bëjnë atë që u kërkohet para se të fshijnë llogarinë e tyre.

WhatsApp publikoi ​​një deklaratë në faqen e internetit duke paralajmëruar përdoruesit e saj se kushdo që ka disa aplikacione të shkarkuara do t’i pezullohet llogaria.

Së pari, pezullimi do të jetë i përkohshëm dhe ata do të marrin një mesazh që i paralajmëron se rrezikojnë të humbin llogarinë e tyre dhe se duhet të marrin masat e nevojshme për të mos e bërë këtë. Nëse bëjnë atë që kërkohet në mesazh, ata mund të vazhdojnë ta përdorin atë normalisht.

Aplikacionet që duhet të fshihen menjëherë janë WhatsApp Plus, GB WhatsApp ose ndonjë tjetër që është një version i ndryshuar i origjinalit.

Këto aplikacione ju lejojnë të personalizoni funksione që WhatsApp nuk i ka, të tilla si transferimi i bisedave nga një celular në tjetrin.

Përdorimi i këtyre versioneve shkel termat dhe kushtet e ndërmarrjes dhe është një rrezik për sigurinë e përdoruesve.Një masë tjetër që ata planifikojnë të shtojnë për të përmirësuar sigurinë është që funksioni i fotove dhe videove që vetëshkatërrohen pas një kohe të caktuar do të zbatohet.

Ata tashmë janë në testim beta dhe do të jetë në dispozicion së shpejti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Sundoi oqeanet për miliona vite, pse u zhduk super-peshkaqeni Megalodon?

Nga Michael Heithaus Imagjinoni të udhëtoni pas në kohë, dhe të vëzhgoni oqeanet e 5 milionë viteve më parë. Ndërsa qëndroni...

Gjërat më të çuditshme që njerëzit gjetën në oborret e tyre(Video)

A mendoni se e dini se çfarë ka në oborrin e shtëpisë tuaj? Ju ndoshta mendoni se po. Kështu mendonin edhe këta...

Pikturat e harruara të Pirros dhe mbretit ilir Glauk

Pirroja i Epirit është figura e vetme brenda truallit ilir që përmendet gjërësisht sot nëpër auditorët më seriozë të historisë nga pedagogë...

Recent Comments