6.1 C
Pristina
Saturday, July 2, 2022
Home KËSHILLA Perimet që lehtësojnë dhimbjet e fytit

Perimet që lehtësojnë dhimbjet e fytit

Pavarësisht nga shkaku, ajo që ju intereson më shumë kur fillon një dhimbje fyti është se si ta lehtësoni atë, shpejt.

Mund të mendoni të vraponi te mjeku juaj, por disa nga trajtimet më të mira për dhimbjen e fytit janë të bëra vetë, si qepa.

Në fakt, qepa! Është një perime e pasur me antioksidantë, efektive në parandalimin e kancerit, diabetit, madje edhe ftohjes së zakonshme. Do të thoshim se është një superushqim.

Bëni çaj me qepë për të qetësuar dhimbjen e fytit

Zieni ujin dhe hidhni në të lëvozhgat e qepëve (rreth 1 gotë ujë për lëvozhgat e 1/2 qepës).

Lërini të vlojnë dhe më pas hiqni lëkurat./

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vlerat e rralla të dardhave shqiptare, zbulojini këtu

Dardhat shqiptare kultivohen gjerësisht gati në të gjithë vendin. Sipas AgroWeb.org, Përmeti, Pogradeci, Dibra, Korça, Vlora, Lushnja, Fieri, jo...

Mesazhet e lashta të Ilirëve(Video)

Historia e tyre eshte sa enigmatike aq edhe e pastudiuar siç duhet. A mundet nje varreze te percjelle mesazhe nga lashtesia ?...

Shenjat që tregojnë se fryrja e barkut nuk është normale

Fryrja e barkut është krejtësisht normale dhe e përkohshme kur shfaqet para menstruacioneve ose pas ngrënies...

Misteri i arit shqiptar…(Video)

Sa ar ka dale nga fabrika e Rubikut gjate periudhes se komunizmit ? Perse ky proces qendronte i fshehte dhe ku shkonte...

Recent Comments