6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KËSHILLA Nëse hani kështu kosin mund të ju helmojë

Nëse hani kështu kosin mund të ju helmojë

Ushqimet e qumështit si djathi, akullorja dhe kosi mund të shqetësojnë stomakun pas helmimit nga ushqimi.

Kështu, njerëzit mund të dëshirojnë t’i shmangin ato në favor të pijeve hidratuese dhe ushqimeve më pak irrituese.

E thënë thjesht, si e dini nëse kosi është prishur?

Fillimisht i merrni erë

Kosi i prishur zakonisht ka një erë të rëndë që është shumë e këndshme. Do të ketë erë të keqe, si qumësht i prishur. Disa orë më pas, nëse kosi sapo ka filluar të prishet, aroma nuk do të jetë aq e fortë.

Çfarë mund të bëni me kosin e prishur?

A është i sigurt kosi i prishur? 

6 mënyra argëtuese për të përdorur kosin e prishur:

  • Vendoseni në një kafe të shijshme.
  • Bëni krem ​​pana.
  • Bëni disa makarona.
  • Përhapeni atë në bukë.
  • Hidheni në një sallatë.
  • Marinoni mishin në kos./abcnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments