6.1 C
Pristina
Saturday, July 2, 2022
Home SHKENCË/TECH Roboti që mbledh mbeturina

Roboti që mbledh mbeturina

Se robotët janë bërë pjesë e jetës së përditshme, kjo nuk është ndonjë lajm i veçantë.

Ata tanimë mund t’i shohim në hapësira të ndryshme, që nga fabrikat, deri te restorantet.

Dhe në një video të publikuar në rrjetet sociale, një i tillë shihet edhe në një plazh.

Aty, ai, siç edhe mund të shihet, ndihmon në mbledhjen e mbeturinave. /Telegrafi/

https://video.xx.fbcdn.net/v/t42.1790-2/279839886_1195637721183245_3258070065891849371_n.mp4?_nc_cat=104&ccb=1-6&_nc_sid=985c63&efg=eyJybHIiOjU1NiwicmxhIjo1MTIsInZlbmNvZGVfdGFnIjoic3ZlX3NkIn0%3D&_nc_ohc=Kv5qQXNqGEYAX9X_YY6&rl=556&vabr=309&_nc_ht=video.xx&edm=AGo2L-IEAAAA&oh=00_AT_9aP5aIwlK0qoaKB0xVcNVLtOooHT49NWtHlFOjAVdNA&oe=6276EACB

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vlerat e rralla të dardhave shqiptare, zbulojini këtu

Dardhat shqiptare kultivohen gjerësisht gati në të gjithë vendin. Sipas AgroWeb.org, Përmeti, Pogradeci, Dibra, Korça, Vlora, Lushnja, Fieri, jo...

Mesazhet e lashta të Ilirëve(Video)

Historia e tyre eshte sa enigmatike aq edhe e pastudiuar siç duhet. A mundet nje varreze te percjelle mesazhe nga lashtesia ?...

Shenjat që tregojnë se fryrja e barkut nuk është normale

Fryrja e barkut është krejtësisht normale dhe e përkohshme kur shfaqet para menstruacioneve ose pas ngrënies...

Misteri i arit shqiptar…(Video)

Sa ar ka dale nga fabrika e Rubikut gjate periudhes se komunizmit ? Perse ky proces qendronte i fshehte dhe ku shkonte...

Recent Comments